Libuše Šafránková jako by vůbec nestárla: Jak se měnil vzhled známé herečky během její dlouholeté kariéry

Libuše Šafránková byla jednou z nejtalentovanějších hereček 20. století, která podlehla vážné nemoci ve středu 9. června. Podle portálu Blesk do posledních let svého života byla velmi aktivní a zahrála si ve velkém množství filmů a seriálů.

V nichž se objevovala už od svého dětství, takže Libuše většinu svého života strávila před kamerami. Libuše vždy byla krásnou, a kvůli tomu jako by vůbec nestárla.

Libuše Šafránková/Zdroj: youtube.com

Prvním filmem, ve kterém si zahrála Libuše Šafránková byla Holčička s velkou mašlí. V němž Libuši bylo jen 5 let, a už od malička měla herecký talent. O tom se jako první dozvěděla její babička, která vzbudila v ní lásku k divadlu.

Libuše Šafránková/Zdroj: youtube.com

V roce 1971 Šafránkové bylo už 16 let, a už tehdy byla jednou z nejkrásnějších hereček v Brně. Známý režisér Zdeněk Kaloč si vybral ji do filmu Romeo a Julie, ve kterém Libuše ukázala svůj talent.

Libuše Šafránková/Zdroj: youtube.com

Nejvíc Libuše se proslavila díky filmu Tři oříšky pro Popelku. Režisér Václav Voříček do filmu vybral Šafránkovou, protože vypadala jako panenka. Libuše nebyla vysoká a kolem pasu měla jen 53 cm.

Libuše Šafránková/Zdroj: youtube.com

V roce 1977 porodila svého syna Josefa, ale i po porodu svou nádhernou postavu neztratila. Po narození syna si udělala velkou přestávku, a několik měsíců nikde nehrála. Přestávku ukončila díky režisérovi Jiřímu Menzelu, který jí nabídl zahrát ve velkém množství filmů a divadelních her.

Libuše Šafránková/Zdroj: youtube.com

Na konci 20. století Libuši už bylo víc než 40 let, ale byla stejně krásná. Pokračovala hrát ve velkém množství filmu a také poprvé ztvárnila dramatickou roli, která se divákům moc líbila.

Libuše Šafránková/Zdroj: youtube.com

Ve 21. století si zahrála ve velkém množství filmů a seriálů. Jen od roku 2014 nikde nehrála kvůli boje s rakovinou, který před několika dny prohrála.

Libuše Šafránková/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: “NAVÁZALI JSME KONTAKT S RODINOU”: MINISTERSTVO KULTURY PROMLUVILO O POSLEDNÍM ROZLOUČENÍ S LIBUŠI ŠAFRÁNKOVOU

PŘIPOMINAME: BYLI JEDNÍM Z NEJSTABILNĚJŠÍCH HVĚZDNÝCH PÁRŮ V ČESKU: V JAKÝCH FILMECH SI SPOLU ZAHRÁLI LIBUŠE ŠAFRÁNKOVÁ A JOSEF ABRHÁM

Share