Сovid měl významný vliv na vzdělávání děti: Jak musí proběhat návrat do prezenční výuky

Koronavirová nemoc, která na území České Republiky se dostala loni v březnu, zřejmě ovlivnila nejenom stát a ekonomiku, ale i každodenní život občanů, a to jak seniorů, tak pracujících, studentů, žáků a nejmenších děti.

Petr Gazdík/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Přes osmdesát procent občanů jsou si jisti, že covid v loňském roce měl významný vliv na děti a jejich vzdělávání. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Petr Gazdík/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Nyní, v dobu, kdy pandemie ochozy, lze navrátit život do normálu, a to pro každou věkovou kategorii. Odborníci však varují, že rozvolnění musí přijít pomalu, aby stát nebyl zaskočen příště tak, jak tomu bylo v předchozích vlnách nemoci.

Petr Gazdík/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

“Navíc si nemůžeme být jisti, že se situace nebude opakovat. Navrhujeme proto zahájit kombinace distanční i klasické výuky,“ řekl místopředseda hnutí STAN a bývalý učitel Petr Gazdík.

Petr Gazdík/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Minulý rok, kdy děti strávily většinu školního procesu doma, na online výuce, jen zesílil nechuť školáků ke vzdělávání. Proto pro většinu rodin bylo složité kontrolovat úspěšnost děti a motivovat je.

ČTĚTE TAKÉ: PLAGA UVEDL, ŽE POKUD BUDOU ŽÁCI OČKOVÁNI, MŮŽE PROBÍHAT VÝUKA NA PODZIM BEZ TESTOVÁNÍ: „OČKOVÁNÍ JE CESTOU JAK DOSTAT ŽIVOT DO JEŠTĚ VĚTŠÍHO NORMÁLU, NEŽ JE V TUTO CHVÍLI PŘI ROZVOLŇOVÁNÍ“

PSALI JSME: BABIŠ NAZNAČIL, ŽE SE NOŠENÍ ROUŠEK VE ŠKOLÁCH MŮŽE ZMĚNIT: ROVNĚŽ SE UPRAVÍ POČET BEZPLATNÝCH TESTŮ PRO LIDI

Share