Babiš naznačil, že se nošení roušek ve školách může změnit: rovněž se upraví počet bezplatných testů pro lidi

Děti ve školách by se mohly dočkat změn ohledně nošení roušek, obzvlášť během horkého počasí. Uznává to i Andrej Babiš. Premiér zdůraznil, že se to bude řešit a předpokládá, že jednání skončí pozitivně. Informuje o tom web idnes.cz.

Kromě toho vláda chystá sjednocení pravidel pro uznání testů. O tom už jednal předseda vlády s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem.

Lidé totiž například mohou jít do restaurace se samotestem, ale do jiných zařízení mohou potřebovat negativní test, který byl udělán v laboratoři.

Premiér rovněž reagoval na regulaci počtu testů, které hradí zdravotní pojišťovna. Nyní každý člověk má nárok na antigenní test jednou týdně a také na 2 PRC testy měsíčně. Jejich platnost je ale kratší než toto období.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Od úterý se to změní, úředníci nepřemýšlejí,“ prohlásil Babiš s tím, že nový ministr zdravotnictví vše narovná.

Předseda vlády dodal, že kontaktoval slovenského premiéra, protože Slovensko nechce uznávat PCR testy, provedené v Česku. Zdůraznil, že ČR slovenské testy uznává.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš mimo jiné ve svém pořadu na sociálních sítích řekl, že aplikováno bylo téměř 6 milionů dávek vakcín a denní rekord činí 113452 dávek.

Nakonec se premiér omluvil za použití slova „cizáci“, když mluvil o rozvolňování v barech. „Nechceme, aby sem zase z celé Evropy chodili popíjet cizáci, potom je z toho velký problém,“ říkal Babiš. Nyní se ale omlouvá, pokud někoho tím urazil.

PSALI JSME: „NABÁDAJÍ MĚ VLASTNĚ K NEZÁKONNOSTEM A V TOM JE TEDA NEPOSLECHNU“: MARIE BENEŠOVÁ PROMLUVILA O ZVOLENÍ NOVÉHO NEJVYŠŠÍHO STÁTNÍHO ZÁSTUPCE

PŘIPOMÍNÁME: NÁMĚSTEK ADAMA VOJTĚCHA BYL KRITIZOVÁN, ŽE SE NEVZDAL FUNKCE ŘEDITELE NEMOCNICE V BRNĚ: JAKÉ ROZHODNUTÍ UČINIL

Share