Kvůli nesprávné diagnóze ztratila žena zrak na 15 let: Dokázala ale jej vrátit

Nesprávná diagnóza oftalmologa změnila život americké ženy. Ona ztratila zrak a 15 let si byla jistá, že je nevyléčitelná. Žena tak žila, dokud nezjistila, že pouze jedna operace jí vrátí schopnost vidět svět kolem sebe. Až příště někdo bude chtít ušetřit peníze na svém zdraví, měl by si vzpomenout tento příběh.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

59letá Connie Park z Colorada měla problémy se zrakem již v roce 2003. Jakmile se žena koukala na světlo, začaly jí před očima blikat černé tečky.

Connie Park s dcerou/Zdroj: youtube.com

Connie nečekala, až se věci zhorší, a šla rovnou ke specialistovi. Pouze oftalmolog pro ni měl špatné zprávy. Lékař řekl, že žena má glaukom (jedno z nejzávažnějších očních onemocnění) a v této fázi nelze nic dělat – oslepne.

“O tři týdny později mi zrak poklesl ještě více a také jsem ztratila periferní vidění,“ řekla Connie.

Connie Park s dcerou/Zdroj: youtube.com

Její zrak se i nadále rychle zhoršoval. Za pouhých pět a půl měsíce začala Connie vidět o 85 procent hůř. Nechtěla uvěřit, že se jí to stalo. V roce 2004 začala Connie navštěvovat centrum pro nevidomé a učit se žít znovu, ale bez zraku. Jsou ale věci, kterým žena dosud nerozumí. “Nechápu, jak používat tuto hůl, pořád jsem narážela do keřů,“ předvedla tehdy žena.

Connie žila 15 let bez zraku, ale jednou sr dostala na vyšetření v oftalmologickém centru UCHealth Sue Anschutz-Rodgers v Coloradu. Tam jí bylo řečeno: ženě byla diagnostikována špatná diagnóza. Ve skutečnosti Park trpěl šedým zákalem a tato nemoc se léčí, stačí podstoupit operaci.

Connie Park s dcerou/Zdroj: youtube.com

Po této zprávě se Park rozzlobila na lékaře, kvůli nimž celou tu dobu viděla jen temnotu. Urážka ale byla zapomenuta, jakmile Connie podstoupila v roce 2018 operaci obou očí, ale svůj příběh se rozhodla vyprávět až v roce 2021. Nakonec se Connie její zrak vrátil a s ním i schopnost vidět své blízké: manžela a děti.

Bylo dokonce zveřejněno dojemné video, ve kterém Park objímá jednu ze svých dcer a nemůže přestat se divit, jak moc se její dítě za 15 let změnilo.

PSALI JSME: ŽENA OPUSTILA DÍTĚ A NECHALA HO V SIROTČINCI: KDYŽ SYN VYROSTL A ZBOHATL, PŘIŠLA PROSIT O POMOC

ČTĚTE TAKÉ: MUŽ ZJISTIL KDO ODCIZIL JEHO PSA: O PŘESTUPKU ALE NEHLÁSIL POLICII, SDĚLIL DŮVOD, PROČ

Share