Krásná Zlatovláska se dostala až na vrchol hereckého umění, ale s natáčením skoncovala: proč herečka Jorga Kotrbová tak učinila

Známe ji hlavně jako Zlatovlásku či manželku Petra Kostky ve filmu Pátek není svátek. Samozřejmě se jedná o herečku Jorgu Kotrbovou. I když se dostala na vrchol a patřila k nejpopulárnějším umělcům, rozhodla se nakonec natáčení opustit a věnovat se oblíbeným koním.

Kotrbová zahájila svou kariéru ještě ve čtrnácti letech, kdy si ve filmu režiséra Karla Kachyni zahrála hlavní roli. Tato role jako by byla pro ni stvořená, protože ztvárnila osamocenou dívku, která má nejvěrnějšího přítele koně.

Jorga Kotrbová / Zdroj: tv.blesk.cz

Už v té době tato krásná zvířata milovala a podle dalších herců Jorga byla uzavřená a plachá. Díky úspěchu ve filmu dostala nabídku zaskočit v Divadle na Vinohradech. To bylo důvodem, proč následně nechala veterinu a přihlásila se ke zkouškám na DAMU.

Když ukončila studium začala vystupovat v Realistickém divadle (nyní je to Švandovo divadlo). Vedle hraní v divadle dále točila filmy. K těm nejpopulárnějším patří Utrpení mladého Boháčka, Sen noci Svatojanské, Zlatovláska a mnoho dalších.

Margaret Houlihan, siriál M.A.S.H. / Zdroj: youtube.com

Kotrbová se ovšem prosadila i v dabingu. Nejspíš ji poznáte jako Margaret Houlihan v seriálu M.A.S.H.

Otázkou proto zůstávalo, proč se rozhodla ukončit hereckou kariéru. Kotrbová se údajně necítila v tomto světě příliš dobře a měla radši klid a samotu u svých oblíbených zvířat.

Jorga Kotrbová / Zdroj: youtube.com

Další říkají, že se nemohla smířit s přibývajícími roky. Někdo dokonce tvrdí, že si vydělal díky restitucím a už nemusí pracovat.

Ve skutečnosti Jorga Kotrbová dostala po otci nemovitosti k pronájmu v Praze a ranč z koňmi, kde nyní bydlí a užívá si rodinné pohody se svými dcerami a jejich dětmi.

Jorga Kotrbová / Zdroj: tv.blesk.cz

PSALI JSME: CO DRŽÍ SPOLU BRATRY RUDOLFA A JANA HRUŠÍNSKÝCH: V POSLEDNÍ DOBĚ SE JEJICH VZTAHY ZLEPŠILY

PŘIPOMÍNÁME: SYNOVI PATRIKA HEZUCKÉHO OLIVEROVI JE UŽ ROK A HRDÝ TATÍNEK SE POCHLUBIL NA SOCIÁLNÍ SÍTI SNÍMKY: KOMU JE VÍC PODOBNÝ

Share