Kolik Čechů důvěřuje politikům: během posledního měsíce se podpora ústavních institucí zvýšila

Za poslední měsíc se zvýšila důvěra politikům. 37 % Čechů důvěřuje vládě a hlavě státu. V červnu toto číslo bylo o 9 a 8 procent nižší. Před rokem ale těmto institucím věřilo přes 40 % občanů. Největší důvěru stále mají starostové, kolem dvou třetin. Průzkum provádělo Centrum pro výzkum veřejného mínění. Informuje CNN Prima NEWS.

Nejhůře je na tom Poslanecká sněmovna, které věří pouhých 29 % lidí. O stupeň výš je Senát s podporou 34 % občanů.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Následují hejtmani a krajská zastupitelstva, kterým důvěřuje 49 % lidí. Obecní zastupitelstva dostala 63 % kladných hodnocení, starostové ještě více a to 67 %.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Oproti září minulého roku se starostové a krajská zastupitelstva polepšila. Což se nedá říct o prezidentovi, který má nižší podporu.

Sněmovna / Zdroj: youtube.com

Pouhých 13 % Čechů je spokojeno s aktuální politickou situací. Klesl ale podíl nespokojených občanů. Kolem třetiny prohlásilo, že nejsou „ani spokojeni, ani nespokojeni“.

Průzkum byl proveden od 26. června do 11. července a zúčastnilo se ho 900 lidí ve věku nad 15 let.

Psali jsme:„Ocitnete se tady v jiném světě, je to jako pohádka“: Jan Kolomazník prodává chalupu, kterou Eva Pilarová koupila v roce 1968

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA PROMLUVIL O PŘEOČKOVÁNÍ: PROZRADIL, KDO BY PODLE NĚJ MĚL DOSTAT TŘETÍ DÁVKU JAKO PRVNÍ

PŘIPOMÍNÁME: DODATEČNÁ INJEKCE: MAĎARSKO NABÍDNE PŘEOČKOVÁNÍ TŘETÍ DÁVKOU A NAŘÍDÍ POVINNÉ OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU SVÝM ZDRAVOTNÍKŮM

Share