Dodatečná injekce: Maďarsko nabídne přeočkování třetí dávkou a nařídí povinné očkování proti koronaviru svým zdravotníkům

Předseda vlády Maďarska Viktor Orbán uvedl, že lidem v zemi bude od 1. srpna nabídnuta možnost dostat třetí dávku vakcíny proti COVID-19, informovala agentura Reuters.

Očkování/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Orbán řekl, že lékaři rozhodnou, jakou vakcínu by lidé měli dostat jako třetí dávku. Posilovací dávka by měla být podána nejméně 4 měsíce po druhém očkování, pokud lékaři neurčí jinak.

Viktor Orbán/ Zdroj: iarex.tv

Maďarský premiér dodal, že v zemi je očkování proti koronaviru povinné pro všechny zdravotníky. Počátkem září budou vakcíny ve všech školách nabízeny dětem ve věku 12 až 16 let.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: volynnews.ua

Nová pravidla v Maďarsku vyžadují, aby se zdravotničtí pracovníci nechali očkovat proti koronaviru do 1. září, píše server Telex. hu.

Koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: health-ua.com

Předseda vlády vysvětlil, že se očkování stává povinným pro lékaře, kteří pracují přímo s pacienty a podílejí se na přepravě pacientů; pro lékaře, kteří pracují v zařízeních sociální péče, ve vojenských a policejních zařízeních; a pro zaměstnance, kteří lidem dodávají léky domů.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: golos.com.ua

Pracovníci, kteří v době takové žádosti nejsou očkováni, dostanou 15 dní na očkování nebo obdržení osvědčení o kontraindikacích. Pokud to někdo odmítne, pak „musí být okamžitě ukončen pracovní poměr“.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA PROMLUVIL O PŘEOČKOVÁNÍ: PROZRADIL, KDO BY PODLE NĚJ MĚL DOSTAT TŘETÍ DÁVKU JAKO PRVNÍ

PŘIPOMÍNÁME: OČKOVÁNÍ TŘETÍ DÁVKOU VAKCÍNY PROTI KORONAVIRU ZAČÍNÁ: IZRAEL JAKO PRVNÍ NA SVĚTĚ SCHVÁLIL PŘEOČKOVÁNÍ VAKCÍNOU OD SPOLEČNOSTÍ PFIZER

Share