Babiš navštívil Zemana: promluvili o budoucnu šéfa kontrarozvědky Michala Koudelky

V pondělí premiér Andrej Babiš navštívil v Lánech prezidenta Miloše Zemana. Poradil hlavě státu, aby vyslechl ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku. Politické strany totiž nyní budou jednat, jestli bude pokračovat ve své funkci. Píše o tom web tn.nova.cz.

Předseda vlády hodlá svolat bezpečnostní výbor Sněmovny, aby se politici vyjádřili s setrvání Koudelky ve vedení Bezpečnostních informačních služeb.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Funkční období ředitele končí v polovině srpna a musí se rozhodnout, jestli ve své funkci zůstane.

Babiš již uváděl, že by o tom mohla rozhodnout až další vláda. Opoziční strany ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Piráti chtějí, aby Koudelka ve funkci zůstal. Nepodporuje tuto myšlenku ovšem SPD.

Michal Koudelka / Zdroj: Profimedia

Předsedovi vlády vadí, že se ředitel BIS často chová jako politik a vystupuje v médiích. Nyní ale chce, aby se s nim setkal Miloš Zeman.

Miloš Zeman/Zdroj: youtube.com

Prezident dlouhodobě má výtky ke Koudelkovi a již poněkolikáté mu odmítl povýšení do generálské hodnosti. Šéfa kontrarozvědky jmenuje kabinet na 5 let a ten je následně vládě odpovědný.

PSALI JSME: „NECHCEME ZAOSTÁVAT ZA POLSKEM A ZA SLOVENSKEM“ : MINISTRYNĚ MALÁČOVÁ STÁLE USILUJE O RAZANTNÍ NAVÝŠENÍ MINIMÁLNÍ MZDY, I KDYŽ NEMÁ PODPORU U OSTATNÍCH STRAN

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ KRITIZOVAL ZDRAŽENÍ JÍZDNÉHO V HROMADNÉ DOPRAVĚ V PRAZE: KOUPIL SI JÍZDENKU V METRU, ALE DOPRAVCE UPOZORNIL, ŽE SENIOŘI JEZDÍ ZADARMO

Share