Klaus prohlásil, proč české politice chybí politik jako maďarský premiér Viktor Orban: zkritizoval také přístup vlády k řešení koronavirové epidemie

Exprezident Václav Klaus uvedl, že letošní parlamentní volby nic nezmění, protože strany nemají propracované programy a nechtějí jít proti proudu společnosti. Jako příklad pro ostatní uvádí premiéra z Maďarska Viktora Orbana. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

„Zdráhám se říci, že tyto volby budou zlomem. Bojím se, že budou únikem od vážných témat k nevážným,“ prohlásil politik s tím, že se jedná o témata jako jsou klimatismus, covidismus či genderismus. Strany podle něho mají strach z toho, že ztratí voliče, a proto tato témata budou unikat.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Klaus má obavy, že velký vliv po volbách budou mít Piráti, kteří mohou Česko vrátit zpátky o třicet let. Bývalý prezident dodal, že téma o tom, jestli ČR patří na Východ či Západ je umělé a vždy jsme byli na Západě.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Exprezident zdůraznil, že politici nemají názory a k nim patří i Babiš. „To neříkám jako útok na jeho osobu, ale prosté konstatování. Nemá klasicky vybudované politické názory,“ vysvětlil Klaus a dodal, že všechny strany si podobají a chybí tady politik, jako je maďarský premiér Viktor Orban.

Viktor Orbán / Zdroj: youtube.com

Kromě toho se Klaus pustil do vlády kvůli přístupu ke koronavirové krizi. Zkritizoval odborníky, které si kabinet zve ke spolupráci. Vadí mu tak názory Kubka, Smejkala či Maďara.

Psali jsme:„Od malého zrzavého kloučka po tátu“: Matyáš Valenta z Ulice slaví 25 let. Životní cesta herce

PSALI JSME: “NEZNÁM PRAVIDLA. POŘAD SE MĚNÍ“: PROČ PREMIÉR ČESKÉ REPUBLIKY ANDREJ BABIŠ MĚL ZMATEK V OPATŘENÍCH PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: JAKUB KULHÁNEK SDĚLIL, ŽE EXISTUJE MOŽNOST ZPŘÍSNĚNÍ OPATŘENÍ NA HRANICÍCH: PŘÍČINOU JE KORONAVIRUS A JEHO MUTACE

Share