Jakub Kulhánek sdělil, že existuje možnost zpřísnění opatření na hranicích: příčinou je koronavirus a jeho mutace

Šéf resortu zahraničí Jakub Kulhánek měl v úterý schůzku s ministry zahraničí sousedních států, konkrétně Slovenska, Maďarska, Rakouska a Slovinska. Po této schůzce prohlásil, že nevylučuje možnost zavedení dalších opatření na státních hranicích, důvodem je covid. Možná vznikne i skupina, která bude informovat o nových podmínkách. Informuje o tom server iDNES.cz.

Jakub Kulhánek / Zdroj: youtube.com

„Musíme být stále na pozoru před novými mutacemi viru a přizpůsobovat jim naši strategii,“ uvedl Jakub Kulhánek.

Navrhl také vytvoření skupiny, ve které by byli lidé, kteří by koordinovali spolupráci mezi těmito pěti státy v boji proti koronaviru.

Zdravotníci / Ilustrační foto / Zdroj: gettyimages.com

Podle něj by bylo dobré, kdyby se zástupci těchto zemí navzájem předem informovali o přípravě nějakých nových opatření.

Tím by se předešlo překvapením, zejména by tak bylo pro občany pohodlnější, kdyby věděli o nějakých opatřeních v sousedních zemích dopředu.

Ivan Korčok / Zdroj: youtube.com

Slovenský ministr zahraničí Ivan Korčok upozornil, že se začal zvyšovat počet případů nákazy delta mutací. Hovořil proto také o potřebě zavedení opatření.

Například na Slovensku byla před časem přijata nová pravidla pro vstup do země. Podle něj nyní „nelze ignorovat realitu“.

Jakub Kulhánek / Zdroj: youtube.com

Kromě toho budou šéfové resortů zahraničních věcí diskutovat například o rozšíření Evropské unie o země západního Balkánu.

PSALI JSME: “NEZNÁM PRAVIDLA. POŘAD SE MĚNÍ“: PROČ PREMIÉR ČESKÉ REPUBLIKY ANDREJ BABIŠ MĚL ZMATEK V OPATŘENÍCH PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: SENÁT ROZHODL, ŽE MILOŠ ZEMAN JE PŘÍČETNÝ A NEMŮŽE BÝT ODVOLÁN Z FUNKCE: „NAŠE KOMISE PRO TO V PODKLADECH NENAŠLA DOSTATEČNÉ DŮKAZY,“ UVEDL SENÁTOR HRABA

Share