Senát rozhodl, že Miloš Zeman je příčetný a nemůže být odvolán z funkce: „Naše komise pro to v podkladech nenašla dostatečné důkazy,“ uvedl senátor Hraba

V Senátu komise pro Ústavu rozhodla, že současná hlava státu Miloš Zeman je příčetná. To znamená, že nemůže být odvolán z funkce prezidenta na základě 66 článku Ústavy, jak si o tom někteří senátoři mysleli. Píše o tom CNN Prima News.

Informovali o tom šéf Senátu Miloš Vystrčil a senátoři Zdeněk Hraba a Michal Canov.

Miloš Vystrčil / Zdroj: youtube.com

Minulý měsíc Senátní výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost navrhl projednat, že současná hlava státu není schopna vykonávat svou funkci. Šéfem výboru je senátor Pavel Fischer.

Ústavní komise ale nedoporučuje jednat o možném vyhlášení současného prezidenta neschopným vykonávat úřad prezidenta.

Zdeněk Hraba / Zdroj: youtube.com

„Naše komise pro to v podkladech nenašla dostatečné důkazy,“ uvedl senátor Zdeněk Hraba.

Zmínění senátoři však nevylučují možnost, že by se v budoucnu mohly uskutečnit změny Ústavy, které se týkají 66 článku. To by se týkalo možnosti podávat ústavní žaloby.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Miloš Vystrčil se domnívá, že případné změny Ústavy jsou obecné a netýkají se současného volebního období ani současného prezidenta. Ale uvedl, že Miloš Zeman je nyní „téměř neprůstřelný“.

PSALI JSME: “VŽDYCKY TO BYL LASKAVÝ, BÁJEČNÝ ČLOVĚK”: JAK VZPOMÍNÁ NA ZNÁMÉHO HERCE A REŽISÉRA MILANA LASICU HELENA VONDRÁČKOVÁ

PŘIPOMÍNÁME: VĚ VĚKU 100 LET ODEŠEL DO NEBE UZNÁVANÝ ČESKÝ NEUROCHIRURG VLADIMÍR BENEŠ NEJSTARŠÍ

Share