Každý druhý Čech by hlasoval pro vstup do Evropské unie: Průzkum ukázal, zda by lidé podpořili zavedení eura

Agentura STEM provedla pro CNN Prima News exkluzivní průzkum, podle jehož výsledků by 51 procent českých občanů hlasovalo pro vstup do Evropské unie, pokud by se nyní konalo takové referendum. Výrazně méně lidí by ale souhlasilo s přijetím eura.

51 procent respondentů by hlasovalo pro, pokud by se nyní znovu konalo referendum o vstupu České republiky do Evropské unie.

Euro / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Před 17 lety takový návrh podpořilo zhruba 64 procent občanů, byla to největší podpora. V letech 2015 a 2016 vstup do EU podpořilo jen 38 procent lidí, důvodem poklesu podpory byla migrační krize.

Euro / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Mnohem méně Čechů by ale souhlasilo se zavedením eura. V letech 2005 a 2006 pro zavedení eura chtěl hlasovat každý druhý občan.

Euro / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Před pěti lety by takový návrh podpořilo jen 15 procent lidí. V roce 2019 by takové rozhodnutí uvítal každý pátý Čech. Pro přijetí eura je nyní ochotno hlasovat jen 17 procent dotázaných.

PSALI JSME: „NEUTRÁCEJTE, ŠETŘETE“: ODCHÁZEJÍCÍ GUVERNÉR ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY JIŘÍ RUSNOK RADÍ LIDEM, JAK PŘEŽÍT VYSOKOU INFLACI

PŘIPOMÍNÁME: OLGA RICHTEROVÁ PROMLUVILA O DŮCHODOVÉ REFORMĚ: ŘEKLA, CO JE PRO DŮCHODOVÝ SYSTÉM DŮLEŽITÉ A CO SE MŮŽE ZMĚNIT

Share