„Jsou to jenom deklarace o ničem“: Andrej Babiš kritizoval plán budoucí vlády na boj s epidemií koronaviru

Budoucí vláda ve středu představila svůj plán na boj s epidemií koronaviru. Předseda vlády v demisi Andrej Babiš tento plán kritizoval. Podle něj současná vláda už dávno dělá všechny tyto věci. Informuje o tom CNN Prima News.

„Jsou to jenom deklarace o ničem. Vyhráli volby, tak proč pokračují ve slibech, které jsou nesmyslné?“ uvedl Andrej Babiš.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Zdůraznil, že jediné, díky čemu můžeme epidemii porazit, je vakcinace. Testování nepomůže porazit tento virus. Podle něj budoucí ministři mluví o tom, co současná vláda už dělá.

Například podle plánu budoucí vlády by hlavním ukazatelem epidemie měla být obsazenost nemocnic. Premiér prohlásil, že to už je dávno platné.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Souhlasí také s tím, že očkování je hlavním nástrojem epidemie, to už se také děje. Stejně tak souhlasí s tím, aby školy nemusely být zavřené, jeho vláda také dělá vše pro to, aby se tak nestalo.

Koalice pěti stran ale plánuje například znovu vrátit PCR testy jako důkaz bezinfekčnosti, se kterým bude možné navštěvovat různá místa a využívat služeb.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Možný budoucí šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek se mimo jiné vyjádřil proti povinné vakcinace.

Premiér kritizoval návrhy, o kterých hovořili zástupci pětikoalice. Kritizoval například jejich snahu vrátit do hry PCR testy.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Vysvětlil, že když jeho vláda zrušila testy jako důkaz bezinfekčnosti, tak výrazně motivovala lidi k očkování. Pokud se podle něj nová vláda rozhodne testy vrátit, bude to v rozporu se slovy jejich expertů.

Dodal, že je velký rozdíl mezi mluvením a skutečnými činy. Rakousko a Německo se navíc vydaly jinou cestou, a to věnovat maximální pozornost očkování, aby bylo očkováno co nejvíce občanů.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš zdůraznil, že současná vláda uplatňuje opatření, aby nemocnice nebyly přetížené a aby se zabránilo úmrtí lidí na koronavirus. Předpokládá proto, že názory budoucích ministrů se mohou po nástupu do čela resortů změnit.

PSALI JSME: BUDOUCÍ VLÁDA PLÁNUJE PRODLOUŽIT VÁNOČNÍ PRÁZDNINY: „NESMÍME DOPUSTIT, ABY COVID ODNESLY NAŠE DĚTI“

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ UVEDL, ŽE VLÁDA HODLÁ PŘIJMOUT NOVÁ OPATŘENÍ PROTI KORONAVIRU: „Z COVIDU SE MUSÍME PROOČKOVAT,“ ŘEKL PREMIÉR

Share