Budoucí vláda plánuje prodloužit vánoční prázdniny: „Nesmíme dopustit, aby covid odnesly naše děti“

Koalice pěti stran chce, aby dopady pandemie koronaviru na děti byly co nejmenší. Budoucí vláda proto hodlá navrhnout prodloužení vánočních prázdnin. Informuje o tom portál Novinky.cz.

Kandidát na šéfa resortu zdravotnictví Vlastimil Válek si myslí, že děti jsou poslední skupinou, jejíž život by se dal omezit. Právě oni by měli důsledky koronaviru pociťovat nejméně.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Vlastimil Válek připomněl, že jakýkoli zásah do výuky je tím, za co budou muset budoucí generace doplatit.

Budoucí premiér Petr Fiala také řekl, že se strany shodují, že nechtějí plošně zavírat školy. Řekl to při představování plánu budoucí vlády na boj s epidemií.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Nesmíme dopustit, aby covid odnesly naše děti,“ uvedl Petr Fiala.

Kromě toho v materiálech, které byly určeny novinářům bylo napsáno, že vánoční prázdniny mohou být prodlouženy. Ty by měly začít ve čtvrtek 23. prosince, ale možná začnou v pondělí 20. prosince. V takovém případě by žáci letosnaposledy šli do škol v pátek 17. prosince.

Děti ve škole / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Zatím je ve školách zavedeno povinné testování. Žáci se testují jednou týdně, aby se mohli normálně učit, aby hygienici nemuseli do karantény posílat celou třídu v případě, že by někdo byl nakažený.

PSALI JSME: BUDOUCÍ VLÁDA PŘEDSTAVILA SVŮJ PLÁN BOJE PROTI KORONAVIRU: JAKÉ ZMĚNY MOHOU PŘIJÍT

PŘIPOMÍNÁME: MEZI TESTOVANÝMI JE TÉMĚŘ 40 PROCENT POZITIVNÍCH VÝSLEDKŮ: LADISLAV DUŠEK UVEDL, CO JE NYNÍ PODLE NĚJ NEJVĚTŠÍ PROBLÉM

Share