Budoucí vláda představila svůj plán boje proti koronaviru: jaké změny mohou přijít

Budoucí vláda představila svůj plán boje proti epidemii koronaviru. Koalice pěti stran nechce v zemi zavádět lockdown. Plánují některé změny, například uznávání protilátek po nemoci a také, aby PCR test byl opět důkazem bezinfekčnosti. Informuje o tom CNN Prima News.

Koalice pěti stran chce, aby byly protilátky uznány jako důkaz bezinfekčnosti. Také chtějí, aby se bylo možné znovu prokázat PCR testem. Výsledek by měl platit 3 dny.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Bude také velmi důležité, aby lidé dodržovali systém 4R, mluvili o rouškách, rozestupech, rukou a rozumu.

„Máme principy a opatření, za kterými stojí všech našich pět koaličních stran a budeme je uplatňovat v příštích letech,“ uvedl na tiskové konferenci budoucí předseda vlády Petr Fiala.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Dodal, že je pro ně zřejmé, že koronavirus zde bude dál. Pokračoval a řekl, že je velmi důležité, aby většina škol normálně fungovala, aby nedošlo k plošnému uzavření.

Proto hodlají udělat vše pro to, aby dopady epidemie koronaviru na oblast vzdělání byly co nejmenší.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kandidát na šéfa resortu zdravotnictví Vlastimil Válek hovořil o tom, že občané by si sami museli pro sebe zavést sociální lockdown. Požádal lidi, aby omezili své sociální kontakty.

Zároveň naznačil, že by bylo správné znovu uznávat PCR testy. Podle něj je ale nutné, aby se kapacita testování zvýšila na 200 tisíc denně, zatím se tento ukazatel pohybuje mezi 50 až 70 tisíc denně.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Hlavním ukazatelem epidemie by měla být obsazenost nemocnic a jednotek intenzivní péče.

Kromě toho je podle nich velmi důležité pro boj s epidemií, aby se nechali očkovat lidé z rizikových skupin. Také lidé by měli dostat třetí dávku po 5 měsících po druhé dávce, jinak by se museli testovat PCR metodou.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vlastimil Válek si ale myslí, že by očkování mělo zůstat dobrovolné. Upozornil, že zavedení povinné vakcinace by mělo legislativní a odborné problémy.

PSALI JSME: ADAM VOJTĚCH SDĚLIL, ŽE MINISTERSTVO UŽ OBJEDNÁVÁ LÉKY NA COVID: BRZY SE V ČESKU OBJEVÍ NOVÁ VAKCÍNA

PŘIPOMÍNÁME: OČKOVÁNÍ DĚTÍ PROTI KORONAVIRU SE BLÍŽÍ: PFIZER A BIONTECH TVRDÍ, ŽE JEJICH VAKCÍNA MÁ 100% ÚSPĚCH U DOSPÍVAJÍCÍCH VE VĚKU 12 AŽ 15 LET

Share