„Plošná opatření by se týkala i očkovaných“: Adam Vojtěch prozradil, že se připravují nová opatření

Současná vlna koronaviru v poslední době rozhodně zesílila. Vláda pro boj proti viru přijala řadu opatření, ale jsou plánována i nová opatření. Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch o tom promluvil v pořadu Napřímo v TV Nova.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš ve středu řekl, že kabinet připravuje nová opatření. Na toto téma promluvil i Adam Vojtěch.

Ještě dříve ministr zdravotnictví hovořil o tom, že nová opatření by měla ještě více snížit mobilitu občanů, zejména neočkovaných.

Zdravotníci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vysvětlil, že situace je vážná a vláda na to musí reagovat. Zatím ale ministři neplánují zavádět tvrdý lockdown.

Uzavření ekonomiky nepovažuje za nejlepší řešení současné situace. Opatření by podle něj měla být cílená, bylo by nutné omezit kontakty tam, kde může být zvýšené riziko šíření viru.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Zároveň ale uvedl, že situace nyní není tak špatná, jaká by mohla být, kdyby vakcíny neměli. V následujících týdnech se však může ještě zhoršit.

Ministr také řekl, že nyní nemá smysl obnovovat polní nemocnice, protože problémem není nedostatek lůžek, ale nedostatek personálu v některých nemocnicích.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dále uvedl, že vláda chce, aby školy fungovaly co nejdéle, to znamená, že je nechtějí zavírat. Zatím však nemá jasný názor na prodloužení vánočních prázdnin.

Kromě toho se nyní projednává také téma povinného očkování pro lidi nad 60 let. Šéf resortu zdravotnictví doufá, že diskuse skončí tento týden.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„Plošná opatření by se týkala i očkovaných,“ shrnul Adam Vojtěch. Dodal, že se mu to nelíbí, nicméně v současné situaci s takovými opatřeními může souhlasit, protože mohou situaci zlepšit.

PSALI JSME: „DOTKNE SE VŠECH“: ČAPUTOVÁ V EMOTIVNÍM PROJEVU VYZVALA K ZAVEDENÍ LOCKDOWNU

PŘIPOMÍNÁME: BUDOUCÍ VLÁDA PŘEDSTAVILA SVŮJ PLÁN BOJE PROTI KORONAVIRU: JAKÉ ZMĚNY MOHOU PŘIJÍT

Share