Andrej Babiš uvedl, že vláda hodlá přijmout nová opatření proti koronaviru: „Z covidu se musíme proočkovat,“ řekl premiér

Vláda hodlá v pátek přijmout nová opatření. Předseda vlády v demisi Andrej Babiš to řekl ve středu pro rádio Impuls. Uvedl, že jedinou cestou z epidemie je vakcinace. Píšou o tom Novinky.cz.

V poslední době ministři několikrát týdně diskutují o epidemické situaci. Kabinet ale během této vlny nepřijímá tak přísná opatření jako v předchozích vlnách.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Například poslední zpřísnění bylo, že testy přestaly být uznány jako potvrzení o bezinfekčnosti. To znamená, že mnoho služeb mohou využít pouze očkovaní nebo ti, kteří nemoc prodělali.

Ministři nedávno jednali také s hejtmany o možnosti vyhlášení nouzového stavu. Poté bylo rozhodnuto, že vláda nebude vyhlašovat stav nouze a kraje budou uplatňovat opatření na lokální úrovni.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Z covidu se musíme proočkovat,“ cituje rádio Impuls na svém Twitteru slova Andreje Babiše. Podle něj je to jediné, co funguje, co pomáhá.

Na začátku tohoto týdne také předseda vlády hovořil o tématu možného povinného očkování pro lidi starší 60 let. To by se mohlo týkat i zaměstnanců některých profesí.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ve středu představili zástupci budoucí vlády svůj plán na boj proti epidemii koronaviru.

PSALI JSME: BUDOUCÍ VLÁDA PLÁNUJE PRODLOUŽIT VÁNOČNÍ PRÁZDNINY: „NESMÍME DOPUSTIT, ABY COVID ODNESLY NAŠE DĚTI“

PŘIPOMÍNÁME: ADAM VOJTĚCH SDĚLIL, ŽE MINISTERSTVO UŽ OBJEDNÁVÁ LÉKY NA COVID: BRZY SE V ČESKU OBJEVÍ NOVÁ VAKCÍNA

Share