Pes byl celý život na řetězu: Jeho reakce na svobodu dojala lidi k slzám

Úkolem Matheuse Laioly je starat se o domácí mazlíčky a chránit práva těch, kteří se nemohou chránit sami.  Mnozí majitelé mazlíčků aleještě nepochopili, že za týrání zvířat budou všichni vinní potrestáni. 

Matheus Laiola/Zdroj: tiktok.com

Pokud majitel drží psa na řetězu celý den, porušuje zákon, a Mateus má právo zasáhnout, aniž by čekal, až se v majitelovi probudí lidskost, nebo strach před zákonem. Ten chlap každý den musí vidět příliš mnoho bolesti. Ale jeho práci nelze nazvat nevděčnou.

Tato fena pitbula celý život žila na řetězu. Celý život  seděla na malé terase. Neměla ani boudu a měla dost krátký řetěz, kvůli kterému skoro nemohla i lehnout. Mohla pouze chránit vchod do domu před nežádoucími hosty. Mateus však nebyl nechtěným hostem.

Matheus Laiola/Zdroj: tiktok.com

Když si s kamarádem a kolegou zlomil zámek na terase a vešel dovnitř, fenka se k němu vrhla. Nebyla ale hněvná, ale radovala se. Věděla, že ten muž přišel jí dát svobodu. Když se před ní muž posadil, aby si rozepnul obojek, fena se mu vrhla do obličeje. Ale jen proto, aby rozdala mu polibky.

Matheus ji poslal do útulku pro stejná zvířata zachráněná před týráním. Chvíli to trvalo, ale dobrovolníci už jí našli nový domov. Jsme si jisti, že ji tam budou opravdu milovat a nenechají ji sedět na řetězu na ulici.

@delegado.matheuslaiolaVEJA O DESESPERO DESTA RESGATADA QUANDO ME VIU. Vida nova para ela 🙏🏻🐶🙌🏻🚓 ##fy ##fyp ##tiktok ##tiktokbrasil ##parana

♬ som original – Matheus Laiola

PSALI JSME: TENTO PES PRACUJE JAKO ZÁCHRANÁŘ, ALE PODLE JEHO FOTOGRAFIÍ MŮŽE ZACHRÁNIT JEN PŘED ŠPATNOU NÁLADOU

PŘIPOMÍNÁME: SNĚDL MORČATA SOUSEDKY: KOUPENÝ HUSKY NEBYL PES

Share