„Jsme opravdu blízko“: Šéf ÚZISu Ladislav Dušek předvedl svůj výhled na průběh covidu na podzim

Šéf ÚZISu (Ústav zdravotnických informací a statistiky), Ladislav Dušek nedávno předvedl své mínění ohledně počtu očkovaných osob a těch, kdo již dostal poslední dávku nebo také certifikát bezinfekčnosti.

Ladislav Dušek/Zdroj: youtube.com

Dušek si je jistý, že obyvatele České Republiky již skoro budou mít kolektivní imunitu, co výrazně ovlivní počty denně nakažených v republice.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„Jsme opravdu blízko,“ potvrdil šéf ÚZISu v interview pro sobotní Mladou frontu DNES. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Dodal ale, že klíčovým momentem bude přesvědčit mladší generace, aby se naočkovala. Jenom v tom případě, podle slov Duška, zavřeme bránu pro nekontrolovatelné šíření koronaviru.

Ladislav Dušek/Zdroj: youtube.com

Pokud se v srpnu začne očkovat více mládeží, tak by na podzim se obyvatelstvo ČR mohlo být kolektivně chráněno proti koronavirové nemoci.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Navíc právě ve chladnějším počasí se vir šíří rychleji, ale naočkovanost obyvatelstva by zachránila mnoho lidí před nemoci.

PSALI JSME: ČÍSLO PLNĚ NAOČKOVANÝCH SE ZVĚTŠUJE: KOLIK LIDÍ NA ÚZEMÍ ČR KOMPLETNĚ UKONČILI OČKOVÁNÍ

ČTĚTE TAKÉ: „V TUTO CHVÍLI SE ČESKOU POPULACÍ URČITĚ ŠÍŘÍ NOVÁ VARIANTA VIRU“ : LADISLAV DUŠEK ŘEKL, KDY DELTA MUTACE NAHRADÍ PŘEDCHOZÍ VARIANTU KORONAVIRU

Share