Číslo plně naočkovaných se zvětšuje: Kolik lidí na území ČR kompletně ukončili očkování

Na území České Republiky stále přibývají nemocné na koronavir. Nicméně denní počet nakažených je výrazně menší, než během koronavirových vln. Přispívá tomu hlavně očkování.

Vakcína/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Podle aktualizované informaci ke dnešním 07:40 na webu ministerstva zdravotnictví uvedeno, že za včerejší poslední pracovní den v týdnu přibylo 147 nových nemocných. Pro srovnání, předchozí pátek bylo zaznamenáno 139 nových infikovaných, což zase není velký rozdíl.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Celkem od vypuknutí pandemie onemocnělo až 1 674 726 lidí, z nichž ale 1 641 904 nemoci úspěšně prodělalo. Zároveň 30 363 občan měli těžký průběh nemoci a v důsledku zemřeli. Aktuálně těžký průběh nemoci mají 51 občanů, a jsou hospitalizovaní.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Očkování na území ČR se začalo ještě koncem předchozího roku. Od té doby bylo v ČR podáno přes 10 631 100 očkovacích dávek, z nichž 54 064 zdravotníci podali včera.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Ukončené očkování mají 5 051 049 lidí. Číslo se každý den zvětšuje, protože třeba za včerejšek očkovací proces se ukončil u 41 114 občan, a za dva týdny již dostanou certifikátu bezinfekčnosti.

PSALI JSME: „KDYBYCH BÝVALA MĚLA BRÁT VÁŽNĚ KAŽDÝ SLIB BABIŠE, BYLA BYCH BLÁHOVÁ A NAIVNÍ“ : PEKAROVÁ SE PUSTILA DO PREMIÉRA KVŮLI PŘÍPRAVÁM NA MOŽNOU DALŠÍ COVIDOVOU VLNU

ČTĚTE TAKÉ: FLORIDA SE STALA NOVÝM EPICENTREM ŠÍŘENÍ COVID-19 V USA

Share