„Nebudu plodit chudobu jako vy“: Dcera je proti manželství a vážným vztahům

Lenka měla od dětství urážku vůči svým rodičům, kteří jejich životy a životy svých dětí proměnili v bůhví co!

Dítě/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Ne, nepili. Ale z nějakého důvodu se rozhodli, že mít děti s nízkými příjmy je v pořádku! Malý byt a v něm rodiče a pět dětí! Lenka byla druhým dítětem v rodině. Je těžké být druhou dcerou – máš vše po sestře. V dětství se to nepociťuje, ale ve zralejším věku ji to začalo napínat.

Muž/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Bylo nesnesitelné být doma. Jediný důvod, proč se Lence líbilo ve škole, bylo to, že v jídelně byla k snídani nějaká rozmanitost. Učila se však špatně, často v hodinách usínala. V 16 letech začala Lenka pracovat. V letní kavárně myla nádobí a pracovala tam jako servírka.

Peníze/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Za první výplatu koupila bratrům nové oblečení. Pak Lenka roznášela poštu, rozdávala letáky, pracovala jako kurýrka a dokonce venčila psy. Tak se při venčení cizího psa seznámila s pouličním hudebníkem Jardou.

Pár/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

On měl jiný problém: byl jediným synem v rodině, nebyli bohatí, ale dokázali mu koupit garsonku. Lenka a Jarda spolu začali žít, už to trvá osm let. Jardovi rodiče si Lenku mají rády – je milá, dobrá hospodyňka a navíc pracuje. Ale matka Lenky má jiný názor:

“Jak můžeš takhle žít? Není žádná perspektiva! Musíš se vdat, volná láska je k ničemu! Brzy ti bude 30 let, chystáš se vůbec mít dítě? Pak už bude pozdě!“ tvrdí.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

“Až budeme připraveni, vezmeme se! Teď šetříme na vetší byt, prodáme garsonku a teprve pak budeme přemýšlet o svatbě a dítěti! Mami, já nebudu plodit chudobu jako vy s tatínkem,“ odpověděla Lenka.

Svatba/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Žena měla ještě hodně co říct, ale odešla. Možná to Lenka nemusela říkat, ale matka má svůj vlastní názor – myslí si, že porodem udělala své děti šťastnými, ale nechce pochopit, jak žily!

PSALI JSME: „ŘÍDÍŠ STEJNĚ JAKO VAŘÍŠ“: ŽENA CHTĚLA ODVÉZT RODIČE SVÉHO MANŽELA NA STANICI

ČTĚTE TAKÉ: ŽENA SI NECHALA UDĚLAT ŠPATNÉ TETOVÁNÍ OBOČÍ. POTÉ, CO SE OBRÁTILA NA STYLISTY, SE PROMĚNILA VE SKUTEČNOU KRÁSKU

Share