“Je nutné, aby vláda přestala fňukat a začala něco dělat”: Zdeněk Hřib promluvil o ukončení nouzového stavu v ČR

Ve čtvrtek proběhlo jednání ve Sněmovně, během kterého vláda neprodloužila nouzový stav v České republice. Od neděli kvůli ukončení nouzového stavu některá opatření proti koronaviru už platit nebudou.

Zdeněk Hřib/Zdroj: youtube.com

Pražský primátor Zdeněk Hřib se rozhodl dnes promluvit portálu ŽivotvČesku o tom, co se ve dnešní době musí stat, aby se v Česku počet denně nakažených koronavirem nezvýšil.

Podle Zdeňka, vláda může vydávat nová opatření proti koronaviru i bez nouzového stavu, a podle paragrafu 69 zákona o ochraně veřejného zdraví. Taková opatření budou mírnější, ale mohou být také funkční.

Zdeněk Hřib/Zdroj: youtube.com

Ve dnešní době ČR je třetí země EU, kde riziko se nakazit koronavirem je nejvyšší. Podle Zdeňka, během nouzového stavu vláda něco dělala špatně, protože neměla žádné pozitivně výsledky v boji s koronavirem během posledních několika měsíců.

“Je zjevné, že prosté prodloužení nouzového stavu nám situaci nezlepší. Proto je nutné, aby vláda přestala fňukat a začala něco dělat,” řekl Hřib. Tím vysvětlil, proč sněmovna nepodpořila prodloužení nouzového stavu v ČR.

Zdeněk Hřib/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: „HODILI VŠECHNY OBČANY ČESKÉ REPUBLIKY PŘES PALUBU“: ANDREJ BABIŠ UVEDL, ŽE NYNÍ JSOU VŠICHNI OPOZIČNÍ POSLANCI, KTEŘÍ PRODLOUŽENÍ NOUZOVÉHO STAVU NEPODPOŘILI, ZODPOVĚDNÍ ZA ZDRAVÍ A ŽIVOTY LIDÍ

PŘIPOMINAME: ROBERT PLAGA PROZRADIL, JAK BUDE VÝUKA POKRAČOVAT: MINISTR ŠKOLSTVÍ UVEDL, ŽE PO ZRUŠENÍ NOUZOVÉHO STAVU ŠKOLY ZŮSTANOU VE STEJNÉM REŽIMU JAKO DOPOSUD

Share