„Je zapotřebí dalšího výzkumu“: Experti WHO nevylučují, že se koronavirus objevil v Číně dříve, tamní úřady oficiálně oznámily první případ nákazy

Koronavirem se ve světě podle Worldometru nakazilo asi 108,3 milionu lidí a více než 80,3 milionu pacientů se už uzdravilo.

V laboratoři/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Odborníci Světové zdravotnické organizace naznačují, že se koronavirus objevil v Číně dříve, než tamní úřady oficiálně oznámily první případy nákazy, píše The Wall Street Journal.

V laboratoři/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Podle odborníků WHO bylo asi 90 lidí hospitalizováno s příznaky podobnými COVID-19 ve střední Číně dva měsíce před tím, než byla tato nemoc poprvé zjištěna ve Wu-chanu na konci roku 2019.

V laboratoři/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Experti WHO tvrdí, že žádají Peking o povolení k dalšímu testování těchto lidí, aby zjistili, zda se nový virus rozšířil do prosince 2019.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Podle odborníků čínští vědci v posledních měsících testovali na protilátky přibližně dvě třetiny těchto pacientů. Dosud nebyly nalezeny žádné stopy koronaviru.

V laboratoři/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Tým odborníků Světové zdravotnické organizace se ale domnívá, že by se během této doby mohla hladina protilátek snížit, a proto je třeba ve studii pokračovat. „Je zapotřebí dalšího výzkumu,“ uvedl šéf týmu WHO Peter Ben Embarek.

Šéf týmu WHO Peter Ben Embarek / Zdroj: YouTube

PSALI JSME: „TATO NEÚSPĚŠNÁ STRATEGIE BUDE STÁT ŽIVOTY“: WHO KRITIZUJE SVĚTOVÝ DISTRIBUČNÍ SYSTÉM VAKCÍN PROTI KORONAVIRU

PŘIPOMÍNÁME: UŽ ČTVRTÝ TÝDEN V ŘADĚ: WHO TVRDÍ, ŽE POČET PŘÍPADŮ KORONAVIRU STÁLE KLESÁ

Share