Robert Plaga prozradil, jak bude výuka pokračovat: Ministr školství uvedl, že po zrušení nouzového stavu školy zůstanou ve stejném režimu jako doposud

Sněmovna ve čtvrtek rozhodla, že nouzový stav neprodlouží. To znamená, že skončí 14. února v neděli. Kvůli tomu některá opatření přestanou fungovat a další opatření se změní. Šéf resortu školství Robert Plaga ale uvedl, že se v pondělí ohledně škol nic nezmění. Informoval o tom portál TN.cz.

Do škol zatím chodí jen část žáků, většina dětí je ale nucena studovat online. V neděli 14. února ale skončí nouzový stav, protože poslanci nepodpořili žádost vlády o prodloužení.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Mnoho rodičů i samotných žáků se proto zajímá o téma, jak bude výuka probíhat od pondělí. Ministr školství Robert Plaga na tuto otázku odpověděl prostřednictvím svého Twitteru.

To znamená, že žádné změny nebudou, školy budou fungovat stejně jako několik posledních týdnů. To vyvolalo bouřlivou reakci na sociálních sítích.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Názory lidí se rozdělily na dva tábory. Někteří lidé s ministrem plně souhlasí a říkají, že není nutné opatření po skončení nouzového stavu velmi rychle zmírňovat.

Jiní s tím kategoricky nesouhlasí a nechtějí, aby se děti konečně vrátily do lavic. Kvalita vzdělání se podle nich zhoršuje, když se děti učí na dálku. Lidé neváhali během sporu napsat nejrůznější slova.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Už dříve ministři hovořili o tom, že by se část žáků mohla 1.března vrátit do škol, do té doby by mohlo být uspořádáno testování ve školách.

Školský zákon stanoví pravidla, podle kterých by děti měly být ve školách. V § 184 je napsáno podrobně podmínky, kdy může být výuka distanční.

Robert Plaga / Zdroj: youtube.com

Může to být například kvůli opatřením podle krizového zákona nebo podle zvláštního zákona. Také to může být z důvodu nařízení karantény podle zákona o ochraně veřejného zdraví. To znamená, že možnosti odůvodnění mohou být různé.

PSALI JSME: “SPOLU JSME DALI INSTAGRAMU NOVÝ ROZMĚR“: JAKÝ MLADÝ ČESKÝ POLITIK OSLAVIL MILION SLEDUJÍCÍCH

PŘIPOMÍNÁME: “NAŠE RODINA NENÍ V DEPRESI“: KAREL JANEČEK S PARTNERKOU PROZRADILI JAK TRÁVÍ ČAS BĚHEM KORONAVIROVÝCH OPATŘENÍ

Share