„Hodili všechny občany České republiky přes palubu“: Andrej Babiš uvedl, že nyní jsou všichni opoziční poslanci, kteří prodloužení nouzového stavu nepodpořili, zodpovědní za zdraví a životy lidí

Poslanci ve Sněmovně prodloužení nouzového stavu nepodpořili, hlasovala pro to jen vládní koalice ANO a ČSSD. Předseda vlády Andrej Babiš obvinil opozici a řekl, že nyní budou opozičníci zodpovědní za každého, kdo se nakazí nebo zemře.

Premiér to napsal na svém Facebooku a vyjmenoval strany, které prodloužení nouzového stavu nepodpořily. Řekl, že opoziční poslanci vyhodili přes palubu všechny občany České republiky.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Uvedl proto také, že nyní jsou všichni opoziční poslanci, kteří prodloužení nepodpořili, zodpovědní za každého občana, který se nakazil nebo zemřel.

Předseda vlády také připomněl zdravotníky, kteří dlouhodobě pracují z posledních sil a jsou na hraně. Rozhodně by nechtěl, aby zdravotníkům přibylo více práce.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Mrzí mě, že mezi těmito poslanci není ani jediný státník,“ napsal Andrej Babiš. Premiér také uvedl, že opozičníci nyní vedou předvolební kampaň a chtějí získat hlasy těch voličů, kteří už jsou z omezení unavení.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Dodal, že si všichni dobře uvědomují, že poté se zvýší počet nakažených, včetně hospitalizovaných a závažných případů.

Vysvětlil také, že mnoho lidí to může vnímat jako signál, že už je po všem a že je nyní možné být méně opatrní. Rozhodně to nebude mít pozitivní důsledky pro nemocnice.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Andrej Babiš pojede konzultovat s hlavou státu Milošem Zemanem. Budou diskutovat o situaci, která by mohla být po 14. únoru, tedy po skončení nouzového stavu.

Psali jsme: „Bude zima“: Meteorologové řekli, kdy se dá čekat oteplení

PSALI JSME: PREZIDENTŮV KANCLÉŘ VRATISLAV MYNÁŘ BYL OBVINĚN POLICIÍ: KAUZA MÁ POLITICKÝ PODTEXT, TVRDÍ ÚŘEDNÍK

PŘIPOMÍNÁME: „NÁŠ PREZIDENT SE VYSMÁL CELÉMU SVĚTU“: PRINCIPÁL DIVADLA NA JEZERCE JAN HRUŠÍNSKÝ SE PUSTIL DO MILOŠE ZEMANA KVŮLI NENASAZENÉ ROUŠCE PŘI SUMMITU V4

Share