Prezidentův kancléř Vratislav Mynář byl obviněn policií: kauza má politický podtext, tvrdí úředník

Kancléř prezidenta Vratislav Mynář byl obviněn policií z poškozování finančních zájmů EU. Píše se o tom na webu Pražského hradu. Kancléř prezidenta proto podal stížnost na postup státního zastupitelství. Není to ale jediný případ, kdy se hodlá bránit. Informoval o tom web novinky.cz.

Jde o dotace na penzion v Osvětimanech. Na webu Pražského hradu se ve čtvrtek objevila informace, že Vratislav Mynář dostal obvinění z trestného činu poškozování finančních zájmů EU.

Vratislav Mynář / Zdroj: youtube.com

Bylo také napsáno, že toto obvinění bylo sděleno nepravomocně. Zatím může prezidentův kancléř dál vykonávat své funkce.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček řekl, že Miloš Zeman považuje presumpci neviny za základ právního státu. Vratislav Mynář proto zatím zůstává dál v práci.

Vratislav Mynář / Zdroj: youtube.com

Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky uvedl, že tento případ byl od začátku účelový a medialně živený. Vysvětlil, že někteří žurnalisti ojeho obvinění vědeli ještě předtím, než se to dozvěděl on sám.

„Od samého počátku se jedná o uměle vykonstruovanou kauzu, která má politický podtext,“ napsal Vratislav Mynář.

Vratislav Mynář / Zdroj: youtube.com

Například že policie hodlá obvinit prezidentova kancléře, napsal web Neovlivní.cz ve čtvrtek. Na webu byla také uvedena příčina obvinění, a to kvůli dotacina penzion v Osvětimanech.

Také společnost Vratislava Mynáře Clever Management získala v minulosti dotaci ve výši 6 milionů Kč. Pak byla zorganizována kontrola této dotace. Vedoucí Kanceláře prezidenta teď řekl, že bude připravovat žalobu na náhradu škody na Regionální operační program Střední Morava.

Vratislav Mynář / Zdroj: youtube.com

Dodal, že nemá žádné tajemství, a tak všechny informace zveřejnil v reportážích na sociální síti Facebook a na webu Pražského hradu.

Nebojí se, proto se hodlá bránit všemi možnostmi, které lze v rámci českého právního systému využít.

PSALI JSME: JAN HRUŠÍNSKÝ SE PUSTIL DO MILOŠE ZEMANA KVŮLI NENASAZENÉ ROUŠCE PŘI SUMMITU V4: JEHO KRITIKA BYLA VELMI OSTRÁ

PŘIPOMÍNÁME: „PÍŠI VÁM ZA VŠECHNY, KTEŘÍ MAJÍ STARŠÍ ČI NEMOCNÉ RODIČE“: DOMINIKA GOTTOVÁ NAPSALA VZKAZ ANDREJI BABIŠOVI A ROZHODLA SE POŽÁDAT O POMOC

Share