Jan Lipavský dnes letí do Bruselu: Ministři zahraničí členských států EU hodlají schválit sankce proti Rusku. Čeho se budou týkat

V sedm hodin ráno začalo jednání krizového štábu ministerstva zahraničí. Šéf resortu Jan Lipavský dnes plánuje letět do Bruselu, kde se setká s ministry zahraničí jiných států. Hodlají schválit sankce, které už na summitu Evropské rady projednali lídři států. Informuje o tom ČTK.

Jan Lipavský / Zdroj: youtube.com

Lídři členských států EU se dohodli na nejtvrdších sankcích proti Ruské federaci. Sankce se budou týkat kapitálu, dopravy, energetiky, obchodu nebo bankovního sektoru.

Předseda vlády Petr Fiala uvedl, že prosazoval „maximální možnou míru sankcí“. Podle Lipavského budou tyto sankce velmi tvrdé.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Řekl také, že kroky Ruska jsou hrubým porušením mezinárodního práva a že nelze měnit hranice silou. V pátek hodlají ministři zahraničí členských států EU schválit již projednané sankce.

Jan Lipavský očekává, že díky sankcím bude Ruská federace izolována na mezinárodní scéně. Zatím se ještě diskutuje o vyloučení Ruska z systému SWIFT.

Jan Lipavský / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu zahraničí také řekl, že zatím nevidí přímé riziko pro ČR. Dodal, že nyní Česko zastavilo přijímání žádostí o víza od ruských občanů. Byly učiněny i další diplomatické kroky.

PSALI JSME: UKRAJINSKÝ PREZIDENT VYHLÁSIL VŠEOBECNOU MOBILIZACI: MUŽI VE VĚKU 18 AŽ 60 LET NESMĚJÍ UKRAJINU OPUSTIT

PŘIPOMÍNÁME: MNOHO LIDÍ SOUHLASÍ S PŘIJÍMÁNÍM UPRCHLÍKŮ Z UKRAJINY: KOLIK ČECHŮ ODSOUDILO RUSKOU INVAZI

Share