EU chystá další sankce a připravuje se na energetické problémy: „O osudu Evropy se rozhoduje na Ukrajině,“ řekl Zelenskyj

Hlavy států a vlád Evropské unie rozhodly o zavedení nového balíčku sankcí proti Rusku a pověřily Evropskou komisi, aby se připravila na možné energetické problémy.

Dnes se má konat summit v Bruselu kvůli válce Ruska proti Ukrajině.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Evropská rada dnes v úzké koordinaci s našimi partnery a spojenci schvaluje další restriktivní opatření, která budou mít pro Rusko dalekosáhlé a vážné důsledky.

Tyto sankce se vztahují na finanční sektor, energetiku a dopravu, zboží dvojího užití, jakož i na kontrol exportu a financování exportu, vízovou politiku, další seznamy ruských osob a nová kritéria pro zařazení na seznam sankcí,“ uvedli v prohlášení lídři EU.

Sankce proti Rusku/ ilustrační foto/ Zdroj: ukr.net

Lídři EU navíc pověřili Evropskou komisi, aby připravila plán pro případ energetických problémů.

„Evropská rada vyzývá k pokračování práce na připravenosti na všech úrovních a vyzývá Komisi, aby navrhla mimořádná opatření, včetně opatření v oblasti energetiky,“ stojí v prohlášení.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: news24ukraine

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj vyzval vedoucí představitele EU, účastníky mimořádného zasedání Evropské rady, aby stáli bok po boku s Ukrajinou a zastavili agresora.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: news24ukraine

„O osudu Evropy se rozhoduje na Ukrajině: pokud Putin nyní nedostane razantní odpověď, půjde dál,“ uvedl Zelenskyj v prohlášení na Facebooku.

Ukrajinští vojáci/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: UKRAJINSKÝ PREZIDENT VYHLÁSIL VŠEOBECNOU MOBILIZACI: MUŽI VE VĚKU 18 AŽ 60 LET NESMĚJÍ UKRAJINU OPUSTIT

PŘIPOMÍNÁME: UKRAJINA VYZVALA OSTATNÍ STÁTY K PŘERUŠENÍ DIPLOMATICKÝCH VZTAHŮ S RUSKEM: JOHNSON SVOLAL NALÉHAVOU SCHŮZKU VŮDCŮ NATO

Share