Mnoho lidí souhlasí s přijímáním uprchlíků z Ukrajiny: Kolik Čechů odsoudilo ruskou invazi

Většina českých občanů považuje invazi Ruské federace na Ukrajinu za neobhajitelnou agresi. Také mnoho lidí souhlasí s přijímáním uprchlíků z Ukrajiny. Průzkum provedla ve čtvrtek pro Český rozhlas agentura Median, zúčastnilo se ho 1091 lidí. Informuje o tom web Novinky.cz.

Ve čtvrtek ráno začala ruská invaze na Ukrajinu. Podle ukrajinských úřadů se již stovky lidí staly oběťmi tohoto útoku.

Ukrajinci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle průzkumu si 87 procent Čechů myslí, že útok Ruské federace je neobhajitelným aktem agrese. S takovým tvrzením nesouhlasilo 9 procent respondentů.

69 procent dotázaných také souhlasí s tím, aby Česko přijímalo všechny uprchlíky z Ukrajiny. Proti tomu se vyslovilo 25 procent Čechů.

Tanky / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Zhruba tři lidé z pěti mají nyní obavy z přílivu uprchlíků. 90 procent lidí se nyní obává, že by kvůli válce na východě Evropy mohly výrazně zdražit potraviny a pohonné hmoty.

Stejný počet lidí se obává, že válka může trvat dlouho. 88 procent dotázaných by si přálo, aby byl konflikt vyřešen diplomatickou cestou.

Ukrajinští vojáci/ ilustrační foto/ Zdroj: khm.depo.ua

Čtvrtina lidí si myslí, že by EU a NATO měly zahájit ozbrojený protiútok. Čtyři z pěti Čechů mohou se schválením sankcí souhlasit.

PSALI JSME: POSLANCI ODSOUDILI AGRESI RUSKA PROTI UKRAJINĚ: UKRAJINSKÝ VELVYSLANEC VYZVAL K VYTVOŘENÍ ANTIPUTINOVSKÉ KOALICE

PŘIPOMÍNÁME: ČEŠTÍ OBČANÉ POMÁHAJÍ UKRAJINCŮM: LIDÉ JSOU OCHOTNI POSKYTNOUT UPRCHLÍKŮM STŘECHU NAD HLAVOU

Share