Jan Farský se chce vrátit do čela STAN: hodlá kandidovat na místopředsedu hnutí

Bývalý poslanec Jan Farský je prvním místopředsedou hnutí STAN. Brzy se uskuteční mimořádný sněm hnutí a Farský hodlá znovu kandidovat na místopředsedu. Neřekl však, zda hodlá obhajovat post prvního místopředsedy. Informuje o tom web Blesk.cz.

Jan Farský / Zdroj: youtube.com

Jan Farský na Twitteru napsal, že hodlá kandidovat na místopředsedu hnutí Starostové a nezávislí a také poděkoval za nominace.

Vysvětlil, že vzhledem k tomu, že v minulosti rezignoval na poslanecký mandát, tak nyní má více času a energie, kterou by mohl hnutí věnovat. Mohl by pracovat například na rozvoji programu a vizí.

Poslední měsíce strávil v USA, kam odletěl v lednu kvůli studiu na univerzitě. Byl šéfem poslanců STAN, ale pak se funkce vzdal.

Plánoval také zůstat poslancem, ale po kritice zástupců opozice a vládních stran se přesto rozhodl rezignovat na poslanecký mandát.

Věra Kovářová / Zdroj: youtube.com

Zástupci hnutí STAN se sejdou 23. července v Hradci Králové, uskuteční se tam mimořádný sněm. Chtějí zvolit nové vedení hnutí. Ve funkci řadové místopředsedkyně STAN zůstala Věra Kovářová, která je také místopředsedkyní dolní komory Parlamentu.

Dalším důvodem svolání sněmu je obvinění Petra Hlubučka, který byl náměstkem pražského primátora a byl členem hnutí STAN. Šéf starostů a nezávislých Vít Rakušan bude také obhajovat svůj post.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Poslední měsíc lze označit za krizový pro STAN, protože někteří členové vedení se rozhodli vzdát se svých funkcí. Opozice také chtěla, aby Vít Rakušan rezignoval na funkci ministra vnitra, ten to ale odmítl.

PSALI JSME: „TAKŽE ROZPUSŤTE KLUB HNUTÍ ANO“: PEKAROVÁ ADAMOVÁ TVRDĚ ODPOVĚDĚLA BABIŠOVI BĚHEM JEDNÁNÍ O KAZE DOZIMETR

PŘIPOMÍNÁME: „JE TO PŘESTÁVKA“: BRITSKÝ PREMIÉR JOHNSON SLÍBIL PODPORU UKRAJINĚ I PO SVÉ REZIGNACI

Share