„Takže rozpusťte klub hnutí ANO“: Pekarová Adamová tvrdě odpověděla Babišovi během jednání o kaze Dozimetr

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová se tvrdě pustila do předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Řekla mu, že by si měl vypláchnout ústa dezinfekcí a rozpustit svůj poslanecký klub, pokud chce měřit všem stejným metrem. Politička tato slova adresovala expremiérovi během mimořádné schůze dolní komory parlamentu s názvem „organizovaný zločin hnutí STAN“. Tu svolali právě poslanci Babišova hnutí. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Pekarová Adamová Babiše nešetřila a během schůze mu řekla, že nemá právo někomu vytýkat, že se setkal s obviněnou osobou, protože je sám obviňován a celý poslanecký klub se s ním setkává. Pokud by z toho vyvozovali stejnou odpovědnost, jako vládní strany, museli by všichni jeho poslanci skončit.

„Takže rozpusťte klub hnutí ANO, když chcete stejný metr na všechny,“ prohlásila předsedkyně Sněmovny. Schůze byla svolána opozicí, která se chtěla zabývat kauzou Dozimetr, do které je zapleten exnáměstek primátora Prahy Petr Hlubuček z hnutí STAN.

Andrej Babiš/Zdroj: youtube.com

Pekarová Adamova podotkla, že v TOP 09 neplatí žádné výjimky a každý, kdo bude aspoň minimálně do kauzy zapleten, ve svých funkci skončí nebo budek tomu vyzván.

V TOP 09 už skončil poradce europoslance Jiřího Pospíšila z TOP 09 Jiří Fremr. Ve straně tako skončil člen dozorčí rady Dopravního podniku hl. m. Prahy Marek Doležal.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Bybiš předtím vytkl Pekarové Adamové, že ve straně mají Jiřího Pospíšila, který je produktem ODS a je zapleten do kauzy Dozimetr. Zdůraznil, že odpovědnost mohou rozdělit Starostové a TOP 09.

PSALI JSME: „ZLODĚJ KŘIČÍ CHYŤTE ZLODĚJE“: VÍT RAKUŠAN REAGOVAL NA KRITIKU ANDREJE BABIŠE A PROHLÁSIL, ŽE NEHODLÁ REZIGNOVAT

PŘIPOMÍNÁME: BĚLORUSKO VYHROŽUJE ÚTOKEM NA POLSKO: ZÁPAD MUSÍ POCHOPIT, ŽE NAŠE REAKCE BUDE TVRDÁ

Share