Jaké bude počasí o víkendu: Na co si mame dávat pozor

V noci na pátek a sobotu musí být řidiči i chodci velmi opatrní. Celorepubliková předpověď meteorologů slibuje tvorbu ledu na silnicích a tratích. O vánočních svátcích může sněžit nejen na horách.

Počasí / ilustrašní foto / Zdroj: YouTube

Meteorologové varovali před možností námrazy. Proto žádají lidi ve věku bez akutní potřeby neopouštět byty. Ostatním lidem také doporučujeme, aby zbytečně nevyjížděli, sledovali zprávy o situaci na silnicích a vyhýbali se neupraveným úsekům, aby se maximálně vyhnulo nehodám.

Sníh / ilustrační foto / Zdroj: irozhlas.cz

Ve středu byly v celé zemi rekordně vysoké teploty. Naposledy byla taková teplota zaznamenána před 30 lety. Tuto zprávu na facebooku sdílel Český hydrometeorologický ústav. Nejtepleji bylo v Dyjákovicích, tam teplota dosáhla 14,4°C . Od pátku se ale začne prudce ochlazovat. Může pršet, což se vystřídá sněhem a teploty nepřesáhnou 5 °C. A v noci teplota dokonce klesne pod nulu.

Lyžování / ilustrační foto / Zdroj: isport.dnes.cz

Mnoho lidí si v této době zvyklo lyžovat nebo snowboardovat na horách. Kvůli páté vlně koronaviru ale na žádost úřadů lyžovací areály a lanovky budou uzavřené. Doufejme, že napadá tolik sněhu, že lidé budou moci lyžovat i ve městě. Přejeme vám pevného zdraví a krásné svátky!

Svátky / ilustrační foto / Zdroj: trivezicky.cz

PSALI JSME: NĚKTEŘÍ LIDÉ LETOS NEBUDOU MOCI SLAVIT VÁNOCE S RODINOU: CESTOVÁNÍ A PŘEKRAČOVÁNÍ HRANIC TEĎ NENÍ JEDNODUCHÉ

PŘIPOMÍNÁME: JAKÉ POČASÍ ČEŠI MOHOU OČEKÁVAT V OBDOBÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ: ČESKY HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV ZVEŘEJNIL PŘEDPOVĚĎ

Share