Růže z kytice lze zakořenit: 3 reální metody

Ženy milují růže a často je dostávají jako dárek. Jejích druhů existuje velké množství a jsou fantastické a často chceme je udržet déle než na týden ve váze. To je docela reálné, existují způsoby.

Růže s kořeny/ Zdroj: optim1stka.ru

Květy po váze jde bezpečně přemístit do půdy. To je mnohem příjemnější než smutné přemístění sušených květů do koše.

Tři osvědčené metody vám umožní zakořenit všechny růže, které se vám líbí, přesunout je do zahrady a užívat si kvetení po mnoho let.

Hlavní způsoby zakořenění růží

Růže s kořeny/ Zdroj: optim1stka.ru

1. Zakořenění stonků pomocí droždí

Budete potřebovat půl sklenice vody, ve které přidáte trochu droždí, necháte je mírně bublat a tato aktivní směs přidáte do litru vody.

Stonek růže by měl být ponořen do roztoku na třetinu a stát v něm dva dny.

Růže s kořeny/ Zdroj: optim1stka.ru

Po tomto procesu musí být stonek z roztoku odstraněn, opláchnut teplou vodou a vrácen zpět, již na polovinu hlubky.

Voda postupně vysychá, je třeba ji doplňovat na předchozí úroveň. Je důležité, aby se objem roztoku nezměnil, jinak se jeho koncentrace zvýší.

Kořeny na stonku v kvasinkové směsi se objevují poměrně rychle, jakmile jsou viditelné, růže můžete klidně přesunout do květináče.

Růže s kořeny/ Zdroj: optim1stka.ru

2. Medová voda na zakořenění

Do litru vody musíte přidat malou lžičku medu. V této sladké vodě také stojí stonek, ponořený o třetinu. Bude muset tam strávit půl dne: od 10 do 12 hodin. Poté se medový roztok vypustí a stonek se pošle do čisté vody a ponoří se na polovinu výšky.

Růže s kořeny/ Zdroj: optim1stka.ru

3. Aloe jako stimulant pro růst kořenů

K 10 kapkám čerstvě vymačkané šťávě z aloe musíte přidat litr vody. Neměl by být zakoupen, skladován po dlouhou dobu: šťáva musí být vytlačena z řezaného listu aloe.

V této směsi stonky nechte na polovinu výšky a hladinu vody v nádobě musíte neustále sledovat. Pokud začne vysychat, okamžitě ji doplňte.

Po uplynutí 10 dnů přidejte do nádoby dalších 5 nebo 7 kapek čerstvého džusu aloe.

Aloe je vynikající přírodní stimulant, s jehož pomocí se okamžitě vytvoří kořeny, rostlinné buňky v takovém roztoku se dokonale regenerují.

Růže s kořeny/ Zdroj: YouTube

Výsadba růží do půdy

Když se vytvoří určitý počet kořenů, růže se přesadí do půdy. Takové sazenice se posílají do hrnců s půdou speciálně připravenou pro růže. Můžete se je pokusit přenést přímo na místo určené pro budoucí růžovou zahradu.

Růže jsou vděčné květiny. Přináší do domu štěstí!

PSALI JSME: NĚKTEŘÍ LIDÉ LETOS NEBUDOU MOCI SLAVIT VÁNOCE S RODINOU: CESTOVÁNÍ A PŘEKRAČOVÁNÍ HRANIC TEĎ NENÍ JEDNODUCHÉ

PŘIPOMÍNÁME: KAM ZMIZELA PRINCEZNA PAVLÍNKA: KOLIK STALO NATÁČENÍ LEGENDÁRNÍHO VÁNOČNÍHO FILMU

Share