Americký prezident udělil milost: Trump amnestoval 26 dalších lidí, včetně tchána Ivanky

Americký prezident Donald Trump vydal dalších 26 dekretů o milosti, a to včetně bývalého šéfa volebního štábu Paula Manaforta, politického spojence a poradce Rogera Stonea a poradce Jareda Kushnera.

Donald Trump/ Zdroj: YouTube

Prezident navíc zkrátil lhůty pro tři osoby. Trump vydal dekrety 23. prosince, den poté, co omilostnil dalších 15 lidí, včetně dvou usvědčených z falešného svědectví při vyšetřování údajného ruského zasahování do amerických voleb v roce 2016.

Paul Manafort/ Zdroj: YouTube

Případ proti Manafortovi byl zahájen v rámci vyšetřování ruských zásahů do amerických prezidentských voleb. Zejména se jedná o obvinění z nelegálního lobbování.

Charles Kushner/Zdroj: YouTube

Manafort byl odsouzen k více než sedmi letům vězení, ale na jaře letos byl kvůli COVID-19 a zdravotním problémům uvězněn v domácím vězení.

Roger Stone/ Zdroj: YouTube

V červenci americký prezident Donald Trump zmírnil trest svého politického spojence Rogera Stonea.

Stone, dlouholetý přítel a poradce Trumpa, byl odsouzen na tři roky a čtyři měsíce za to, že lhal Kongresu a bránil vyšetřování spiknutí mezi Trumpem a Ruskem ve Sněmovně reprezentantů s cílem vyhrát volební kampaň v roce 2016.

Donald Trump/ Zdroj: YouTube

Rozhodnutí o zmírnění, které bylo oznámeno v prohlášení Bílého domu, bylo učiněno jen několik dní před tím, než měl Stone odejít do vězení k výkonu trestu.

PSALI JSME: „PROBÍHÁ TO VELMI HLADCE“: TRUMP UVEDL, ŽE VE SPOJENÝCH STÁTECH BYLO OČKOVÁNO REKORDNÍ MNOŽSTVÍ

PŘIPOMÍNÁME: „V TOMTO BOJI O DUŠI AMERIKY ZVÍTĚZILA DEMOKRACIE“: UŽ I SBOR VOLITELŮ POTVRDIL VÝSLEDKY VOLEB, BIDEN VYZVAL TRUMPA, ABY UZNAL PORÁŽKU

Share