Jak Slovanka udělala z tureckého macha příkladný rodinný typ

Nataša a Hasan žijí v manželství 10 let. Nataše se podařilo z tureckého macha udělat příkladného manžela a otce. Nataša přiznává, že nikdy nesnila o cizím manželovi a životě v zahraničí u moře. Ve 20 letech se vdala za milovaného přítele. O rok později se narodil syn. Narodil se s dětskou mozkovou obrnou. Brzy táta řekl, že je unavený a opustil manželku.

Ve 22 letech zůstala Nataša sama se dítětem. Pracovala jako obchodní zástupce, plně se věnovala svému synovi. Na osobní život nebyl čas ani energie. Její matka jí pomáhala.

Sama neví, co na ni dolehlo, ale jednoho dne se rozhodla: všechno se musí změnit! A šla pracovat jako průvodkyně do Turecka. Poprvé v zahraničí. Neuměla anglicky a turecky. Když vyšla z letiště v Antalyi, pomyslela si: „Kéž bych tady mohla žít, je tu tak teplo!“ Tureckým mužům se hezká blondýnka líbila. Na všechny návrhy ale odpovídala „ne“.

Nataša / Zdroj: krsk.kp.ru

Jednoho červnového večera se ale všechno změnilo. Potkala pohledného a upraveného muže. Byl to Hasan. Když se poprvé setkali, mluvili dvě hodiny. Muž uměl plynně rusky. Jak se ukázalo, Hasan také pracoval v hotelovém podnikání, jako manažer v hotelovém obchodě. Hasan byl svobodný muž, na žádost jeho matky mu bylo vybráno několik nevěst. Všem ale řekl pevné „ne“.

Randili dva měsíce: chodili na procházky městem, na pláž, do restaurací. Ale pak muž přišel o práci a odjel do Istanbulu. „V té době jsem nebrala náš vztah vážně. Věděla jsem, že nemůžeme být spolu. Několikrát jsme se rozcházeli. Ale osud celou dobu dělal tak, že jsme byli spolu.“

Uplynuly dva týdny – ani jeden hovor. Ale pak zavolal a pozval Natašu do Istanbulu. Žena souhlasila. Byla to orientální pohádka. Ale po několika týdnech se Nataša musela vrátit domů: jsou tam rodiče a syn. „Pokud nemůžeš zůstat, poletím s tebou. Budu si hledat práci, pokusím se milovat tvoje město,“ řekl muž.

Hasan / Zdroj: krsk.kp.ru

Slovo dodržel. 17. října byli v Rusku. Muž tam žil měsíc. Nemohl najít práci a odolat mrazu. O měsíc později si koupil letenku domů. Zkoušel přesvědčit Natašu, aby šla s ním, ale ona odmítla. Každý den mluvili přes Skype. A jeden z březnových dnů řekl: „Nataša, vezmi si mě!“ Hasanovi rodiče nebyli proti jejich manželství. Matka a otec Nataši odrazovali svou dceru, plakali, křičeli, ale o měsíc později to přijali. Ale pod podmínkou, že dítě zůstane doma.

A na jaře 2011 Nataša odletěla do nového života. Hasan je z náboženské rodiny, jeho rodiče jsou zemědělci, mají farmu, pěstují cibuli. Hasan do 33 let žil sám, výhradně v hotelech, pracoval v různých zaměstnáních. Všechno, co vydělával, utrácel za krásný život, hotely, kosmetické salony a večírky. Ale zároveň byl starostlivý, veselý, pohodový.

Nataša a Hasan / Zdroj: krsk.kp.ru

Jak se z hezkého macha stal příkladný rodinný typ? Pomohl život na vesnici, kam se sám poslal – z lásky k Nataše.

„Když jsem se vrátila do Ruska, rozhodl se žít na vesnici. Strávil šest měsíců s rodiči. Byl bez práce a peněz. Navštěvoval mešitu. Volal mi a stále opakoval, jak se mnou chce založit rodinu. Ale když jsem přijela, byl to jiný člověk! Náboženský, žárlivý, nekompromisní. To nebyl Hasan.“ Nejprve vyhodil celý šatník ženy, protože byl „neskromný“. Poté ji vzal do obchodu a vybral nové oblečení sám.

„Nemohla jsem vyjít ven sama. Jen jsem uklízela, vařila a četla knihy. Každý den jsem byla vyvedena na procházku. Když jsem naznačila, že chci pracovat, Hasan řekl, že ženy v jeho rodině nikdy nepracovaly a já nebudu! Touha vrátit se každým dnem sílila.“

Nataša a Hasan / Zdroj: krsk.kp.ru

Nataša se ale nechtěla vzdát a rozhodla se zkusit situaci změnit.

„Ukázalo se, že všechna tato opatření byla spojena s jeho obavami, neměla jsem s tím nic společného. Nakupováním uzavřeného oblečení se snažil ostatním ukázat, že jsem skromná a slušná. Nenechal mě jít ven, protože se bál, že řeknou něco špatného jen proto, že jsem Ruska. Trvalo dlouho, než se strach překonal, ale všechno se mi podařilo. Mimochodem, když jsem zažila ztrátu věcí, začala jsem jednat. A postupně se moje sukně zkracovaly a barvy se vrátily do předchozí škály. Nyní mám dva šatníky – do města a na venkov. Ale nic kritického.“

Nataša / Zdroj: krsk.kp.ru

A měsíc po svatbě byl nový obrat. Mladá manželka byla povolána pracovat na pole. Ale pak byla i svatební cesta. „Velmi jsem to nechtěla opakovat, ale za ty roky se můj postoj změnil. Stalo se to pohodlným a dokonce i práce na poli přináší radost.“

Bývalý macho byl k nepoznání. Našel si práci v továrně, ale pak o ni přišel. A krátce před tím se jim narodila dlouho očekávaná dcera. Pracoval na částečný úvazek na stavbě a vydělával 40 lir denně. Všechny tyto peníze byly utraceny za kojeneckou výživu, plenky a balíček těstovin.

Nebylo to samozřejmě jednoduché. Ale postupně se život zlepšoval: Hasan začal podnikat, jeho žena mu pomáhá. A co je nejdůležitější: Hasan se ukázal být nejen příkladným manželem, ale také otcem.

Nataša a Hasan / Zdroj: krsk.kp.ru

Jsou spolu více než 10 let, hodně cestují. Často navštěvují syna Nataši. „V naší rodině vládne rovnost. Je pravda, že mi moji příbuzní dali nové jméno Nadire. Nataša jim připadá téměř obscénní.“

„Turecko je zemí kontrastů. Nikdy nepřestávám žasnout nad tím, jak se od sebe místní obyvatelstvo liší. Někdo nosí kraťasy, jiná nosí hidžáb, někdo pije alkohol, jiný se tomu vyhýbá, někdo má dobré vzdělání, jiný neumí ani číst. Zde neexistují žádné standardy, vše je individuální,“ sdílí Nataša.

Nataša / Zdroj: krsk.kp.ru

PSALI JSME: JAK DNES ŽIJE 68LETÁ SLOVANKA, KTERÁ SE PŘESTĚHOVALA NA ZANZIBAR ZA SVÝM MLADÝM MILOVANÝM

PŘIPOMÍNÁME: PATNÁCTILETÁ SLOVANKA SE ZAMILOVALA DO BEDUÍNA A PŘESTĚHOVALA SE K NĚMU. JAK ŽIJE RODINA PO LETECH

Share