Louis de Funes: milostné drama nejzábavnějšího četníka

Byl nehezký, skoupý a dokonce s nesnesitelnou povahou. To mu však nezabránilo stát se velkým hercem a získat lásku dvou oddaných žen, které se 13 let smiřovaly s tím, že si nemohl vybrat jednu z nich.

Byl nehezký, velmi skoupý a dokonce s nesnesitelnou povahou – zdálo by se, která žena by s takovým chtěla být? Louis de Funes měl ale mnoho obdivovatelek, vždy vedle něj byly krásky, připravené smířit se se všemi nedostatky.

Jeho první manželka se jmenovala Germaine, v tomto manželství se narodil syn, kterého pojmenovali Daniel. Ale po 6 letech se manželství rozpadlo: Germaine se zamilovala do jiného muže. Vzala syna a zakázala Louisovi, aby ho viděl.

Louis de Funes / Zdroj: pinterest.com

V jeho druhém manželství se narodili další dva synové. Louis se tentokrát záměrně oženil z rozumu, bez lásky. Ale toto manželství bylo pevné jako diamant: Jeanne Barthélémy de Maupassant (praneteří spisovatele G. de Maupassanta) byla s ním 40 let, až do jeho smrti.

Když de Funesovi bylo 55 let, zamiloval se do 27leté zrzavé veselé dívky. Znala ji celá Francie – byla moderátorkou rozhlasových pořadů pod jménem Macha Beranger, jejím pravým jménem bylo Michele Riond.

Komik středního věku planul vášní. A také se do něj zamilovala: pro ni to nebyla filmová hvězda, ale zranitelný, jemný a bezbranný člověk, skrývající své slabosti pod maskou úspěšného komika.

Louis a Jeanne / Zdroj: cluber.com.ua

Všichni ho znali jako skrblíka, ale on si na celý rok pronajal apartmá v drahém hotelu, aby se tam viděl s Machou. Všichni věděli o tomto poměru. Pouze de Funesova manželka nevěděla. Ostatní si to mysleli.

Ve skutečnosti Jeanne rozuměla všemu, ale trpělivě šla do stínu a dala svému manželovi příležitost užít si poslední vášeň. A milenka zase souhlasila s podmínkou svého milovaného: nikdy nežádat, aby se rozvedl. Po tolika letech manželství prostě nemohl opustit svou ženu.

O několik let později Louis utrpěl dva infarkty jeden po druhém. Natáčení musel na čas vzdát. Ale stále se setkával s Machou, byl zamilovaný jako chlapec. Manželka si byla jistá, že brzy tato vášeň sama zhasne. Jeanne se ale mýlila.

Louis a Macha / Zdroj: cluber.com.ua

Po dobu 13 let, až do své smrti, Louis de Funes manévroval mezi oběma ženami. A když v roce 1983 zemřel, život pro Machu ztratil veškerý smysl. Několik let doslova bojovala s novináři, kteří od ní chtěli uslyšet příběh o pletce se slavným komikem. Neuslyšeli ani slovo.

Pak se Macha začala zajímat o spiritualismus: chtěla dostat zprávu od svého zesnulého milence. V roce 2009 Macha zemřela na rakovinu plic.

A Jeanne de Funes mezitím otevřela muzeum pojmenované po jejím slavném manželovi v jejich rodinném sídle. Dožila se 101 let a zemřela obklopena milujícími syny a vnoučaty v roce 2015. Pohřbili ji vedle jejího manžela.

PSALI JSME: POSLEDNÍ LÁSKA EDITH PIAF: „NEZASLOUŽILA JSEM SI THEA, ALE DOSTALA JSEM HO“

PŘIPOMÍNÁME: SVOU KRÁSOU BERE DECH: JAK VYPADÁ POSLEDNÍ BELMONDOVA DCERA, KTERÁ JE MLADŠÍ NEŽ JEHO VNUČKA

Share