Ivan Bartoš odpověděl Andreji Babišovi kvůli kritice za zdražení jízdného v Praze: podle něj premiér jedná podle politické situace

Od začátku srpna v Praze zdražily jízdné v MHD, určitě by to mohlo mít vliv na volební výsledek Pirátů. Kvůli tomu je začal kritizovat předseda vlády Andrej Babiš. Předseda pirátské strany Ivan Bartoš řekl pro CNN Prima News, že se Piráti rozhodují podle toho, co je důležité, ale ne podle toho, co je nyní politicky výhodné.

Ivan Bartoš řekl, že toto rozhodnutí bylo přijato na Pražském magistrátu a vysvětlil, že pokud se o tom koalice rozhodla, tak to bylo potřeba. Primátorem hlavního města je pirát Zdeněk Hřib.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Byla to jeho odpověď na otázku, zda je pro jejich politickou sílu rozumné takové rozhodnutí před volbami přijmout.

Premiér Andrej Babiš pak Pirátskou stranu kritizoval ve svém videu, které zveřejňuje na sociálních sítích. Prozradil, o kolik se jízdné ve veřejné dopravě prodražilo.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Šéf Pirátů uvedl, že podle politické situace jedná právě premiér, což pak negativně ovlivňuje stát.

„Když takto udělal něco, co si myslel, že je takticky výhodné před volbami, skončili jsme v prosinci v lockdownu,“ uvedl Ivan Bartoš. Podle něj je třeba politiku dělat jinak.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Téma zdražení jízdného v Praze projednávala vládnoucí koalice na pražském magistrátu už loni v létě. Mělo se tak stát už na začátku roku, koalice však čelila velké kritice a tehdy to odmítla.

K zdražení tedy došlo až nyní. Je třeba také říci, že senioři nad 65 let a děti do 15 let mohou jezdit MHD zdarma. Kromě toho se ceny jízdného za měsíc, za 3 měsíce a za rok nezměnily, zůstaly stejné. To znamená, že se zdražily pouze jednorázové jízdenky.

Zdeněk Hřib / Zdroj: youtube.com

Tímto způsobem bylo plánováno zlepšení rozpočtového deficitu pražského dopravního podniku. Například loni ztráty u jízdného činily 1 miliardu a 600 milionů korun. Důvodem bylo zvýšení nákladů.

Primátor Prahy Zdeněk Hřib na svém Twitteru už situaci podrobněji vysvětlil.

Kromě toho byl zaveden nový tarif pro lidi v hmotné nouzi. Například měsíční kupon pro ně bude stát 165 korun a na 3 měsíce 444 korun. Odhaduje se, že takových lidí je v české metropoli asi 5,5 tisíce.

PSALI JSME: JANA MALÁČOVÁ ODLETĚLA NA DOVOLENOU DO PORTUGALSKA: KRITICI JI VŠAK NENECHALI NA POKOJI

PŘIPOMÍNÁME: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ UKONČILO OČKOVACÍ LOTERII: RESORT PROZRADIL, KOLIK TATO SOUTĚŽ STÁLA

Share