Ministerstvo zdravotnictví ukončilo očkovací loterii: resort prozradil, kolik tato soutěž stála

Loterie pro očkování skončila. Účastnici mohli vyhrát mobilní telefony a značkové tenisky. Ministerstvo zdravotnictví mluví o úspěchu, i když konec loterie téměř nikdo nespatřil. Stát za tuto akci zaplatil kolem 300 000 korun. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Země se snaží všelijakými způsoby motivovat lidi, aby se nechali očkovat. Jednou z metod je loterie s možnosti vyhrát peníze nebo ceny.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Na Slovensku se soutěží o výhru ve výši 100 tisíc eur a k očkovací loterii se přihlásilo již několik desítek tisíc lidí. V Česku se ale rozhodli odměňovat lidi telefony, teniskami či možností nakoupit počítačové hry.

Startovala soutěž 12. července a některé ceny se rozdávaly denně. O ostatní se soutěžilo jednou týdně. 31. července loterie však tiše skončila.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Dle ministerstva zdravotnictví loterie stála kolem 300 000 korun a trvala o týden déle než se plánovalo.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Šlo nám o to podpořit místa pro očkování, což se podařilo,“ uvedl mluvčí resortu Daniel Köppl s tím, že se jedná o úspěšnou kampaň.

Ministerstvo chystá další fázi očkovací kampani, ale zatím nezdůraznilo, o co se jedná.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš ze začátku loterii chválil, ale následně řekl, že očkování je dobrovolné a není správné někoho k tomu motivovat telefonem či teniskami.

PSALI JSME: MODERNÁ HLÁSÍ VYŠŠÍ ÚČINOST OPROTI PFIZERU: OCHRANA PO NÁKAZE KORONAVIREM DOSAHUJE 93% I PŮL ROKU PO DRUHÉ DÁVCE

PŘIPOMÍNÁME: ZA DESETIKORUNU LZE ZÍSKAT ČTVRT MILIONU: NĚKTERÉ VZÁCNÉ BANKOVKY JSOU JEŠTĚ DRAŽŠÍ

Share