Za desetikorunu lze získat čtvrt milionu: některé vzácné bankovky jsou ještě dražší

Díky vzácným bankovkám nebo mincím se některým lidem daří se výrazně obohatit. Tak například velmi vzácné jsou mince v nominální hodnotě 10 korun, které byly vyraženy v Hamburku. Velmi vzácnými bankovkami jsou i 200 korun, za které by bylo možné získat více než půl milionu korun. Informuje o tom Blesk.cz.

V roce 1993 bylo v Hamburku vyraženo 1000 desetikorunových mincí. Byly to testovací mince do mincovních automatů. Většina těchto mincí byla zničena, ale několik kusů se dostalo do oběhu.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Tyto mince se liší tím, že nápis KČ na zadní straně je o něco menší než u moderních mincí. Cena takové mince v dobrém stavu může dosáhnout až 250 tisíc korun.

„Rozpoznávacím znamením je také postavení horizontální linky, která písmena protíná v horní části, nikoliv zhruba uprostřed,“ uvedl odborník Pavel Krejčíř z Aukra.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Za několik set korun bude možné prodat desetikorunovou minci z roku 2000, na níž je vyobrazen brněnský Petrov.

Padesátikorunové mince z let 1998, 2002 a 2005 budou také rozhodně dražší než je jejich nominální hodnota.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Co se týče bankovky 50 korun, cenné jsou ty, na kterých je vyobrazena Svatá Anežka a které jsou z roku 1993. Také tyto bankovky by měly být série „Z“. Za takových 50 korun v dobrém stavu by bylo možné získat zhruba 25 tisíc korun.

Mezi bankovkami jsou však nejdražší 200 korun. Papír pro tyto bankovky byl dodán z Německa a na něm už byl ochranný stříbrný proužek.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Omylem se na jeden kotouč dostal proužek, na kterém bylo napsáno Republique du Zaire. Několik těchto bankovek se dostalo do oběhu a staly se velmi raritní. Za jednu takovou bankovku v dobrém stavu lze získat i 600 tisíc korun.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA UVEDL, ŽE I KDYŽ JE ČLOVĚK OČKOVANÝ, JEŠTĚ TO NEZARUČUJE, ŽE SE NENAKAZÍ: PROMLUVIL I O BUNĚČNÉ IMUNITĚ A KRITIZOVAL WHO

PŘIPOMÍNÁME: RODINA VLADIMÍRA MARKA UKÁZALA PARTE A PROMLUVILA, CO STALO PŘÍČINOU JEHO ODCHODU DO HVĚZDNÉHO NEBE

Share