“Horská střediska byla bez komplikací“: Proč dnes do hor dorazilo o hodně méně zájemců

Do lyžařských areálů tuto sobotu dojelo o hodně méně lidí, než v předchozích víkendech. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Hory/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Sáňkovat a lyžovat dnes jelo méně zájemců, než předtím. Příčinou však nejsou nová čtvrteční opatření, ale nepříznivé počasí. Hory jsou dnes pokryté mlhou, zatím ale teploty v některých oblastech klesly do minus 8 stupňům.

Hory/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Nejen mlha a minusové teploty ovlivnily zájem o aktivní sport. Na mnoha místech fouká studený vítr, který vjem nízkých teplot navyšuje. Jsou ale oblasti kde sněží, což je ideální podmínkou pro lyžování.

Hory/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

S tím, že v poslední době do obce Bedřichov dojíždělo hodně zájemců o lyžování, dnes tam klasický dopravu řídila policie. Však dnes tam dojíždělo rozumné množství zájemců a policie neměla s nimi žádné problémy.

Hory/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Stejně i do Krkonošských a Orlických hor dorazilo méně lidí. „Co se týče dopravy, horská střediska byla bez komplikací. Provoz byl klidný,“ sdělila odpoledne mluvčí krajské policie Iva Kormošová.

ČTĚTE TAKÉ: HODNĚ ČECHŮ JEDE O VÍKENDU NA HORY: POLICIE VAROVALA PŘED MOŽNÝMI PROBLÉMY A TAKÉ INFORMOVALA, CO BUDOU KONTROLOVAT

PSALI JSME: JAN HAMÁČEK SE VYSLOVIL PROTI OTEVŘENÍ LYŽAŘSKÝCH STŘEDISEK: „TO NENÍ MOMENT NA OTEVÍRÁNÍ SJEZDOVEK,“ ŘEKL MINISTR VNITRA

Share