Hodně Čechů jede o víkendu na hory: policie varovala před možnými problémy a také informovala, co budou kontrolovat

O uplynulém víkendu do hor přijelo dost Čechů, kteří si chtěli odpočinout, podobná situace se očekává i o tomto víkendu. Policie se na tuto situaci připravuje. Informoval o tom web TN.cz.

V poslední době se Češi začali více odpočívat v horách, například Krkonoše, Orlické hory nebo Šumava se staly jejich oblíbenými místy. Lidé si chtějí užít zimu na horách, i když střediska nyní nefungují.

Hory / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Jezdit a odpočívat v přírodě je nyní povoleno, pokud lidé dodržují potřebná opatření a pravidla. Ministr zdravotnictví Jan Blatný a jeho předchůdce Roman Prymula ale upozorňovali, že lidé často neměli rouřky nebo nedodržovali rozestupy.

Policejní mluvčí Magdaléna Vlčková uvedla, že problémy s dopravou mohou přijít po zaplnění parkovacích míst. Posílí proto hlídky, aby dohlížely na dopravu, aby mohli přijet záchranné složky.

Hory / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kromě toho budou policisté dohlížet i na dodržování všech vládních opatření. Zvláštní pozornost bude věnována místům velkého shluku lidí.

Policie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Nejhorší situace může nastat na Lipně a na Kvildě, kde by mohl být zvýšený počet osob,“ řekl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Dodal, že spolupracují s lyžařskými centry a dalšími sportovními areály. Také teď lidem nedoporučuje bruslit na jezerech, protože teď je to ještě nebezpečné.

Hory / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Policisté z Libereckého kraje budou věnovat větší pozornost také dopravě, protože už minulý víkend řešili dopravní problémy. Kromě toho budou také dohlížet na dodržování opatření.

PSALI JSME: AŇA GEISLEROVÁ PROMLUVILA O SVÉ ROLI BOŽENY NĚMCOVÉ: PODLE NÍ BY SI ŽENY MOHLY VZÍT PŘÍKLAD ZE SPISOVATELKY, NAPŘÍKLAD JÍT ZA SVÝMI SNY JAKO ONA

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ VYROBIL VEŠKERÝ NÁBYTEK V DOMĚ VLASTNÍMI RUKAMA A UTRATIL ZA TO MINIMUM FINANČNÍCH PROSTŘEDKŮ: JAK SE MU TO PODAŘILO

Share