Hamáček čelí kritice kvůli vyjádření během předvolební debaty: co řekl předseda sociálních demokratů

Šéf ČSSD Jan Hamáček během předvolební debaty prohlásil, že by zesnulý lídr KDU-ČSL Josef Lux nyní hlasoval pro jeho stranu. Proti jeho slov se ale ohradila vdova politika. Informuje o o tom web seznamzpravy.cz.

Jan Hamáček se rozhodl, že do diskuze vtáhne jméno Josefa Luxe. Je totiž přesvědčený, že by dlouholetý předseda křesťanských demokratů nyní volil ČSSD.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

„Obracím se speciálně na voliče křesťanských demokratů, koalice Spolu vás nereprezentuje, hlas pro Spolu je hlas pro občanskou demokracii,“ uvedl Hamáček s tím, že lidovci a ČSSD hájí rodinné hodnoty a mají k sobě blízko.

Následně politik dodal, že by i Josef Lux volil nyní jeho ČSSD. Své vystoupení Hamáček měl zřejmě dopředu připravené.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Proti ale vystoupila vdova zesnulého lídra KDU-ČSL. „Teď mi volala velmi rozhořčená Věra Luxová,“ uvedl lidovec Marek Výborný na sociálních sítích s tím, že Hamáček nemá pravdu a lže. Navíc dodal, že Lux by aktuálně určitě volil SPOLU.

Podobně na Twitteru reagoval i předseda lidovců Marian Jurečka s tím, že mu vdova Věra Luxova volala a byla velmi rozčílená. Manželka Josefa Luxe navíc dodala, že by její manžel nikdy sociální demokraty nevolil.

PSALI JSME: DUŠEK ŘEKL, JAK SE BUDE EPIDEMIOLOGICKÁ SITUACE VYVÍJET V DALŠÍCH TÝDNECH: ŠÉF ÚZIS PODOTKL, ŽE VŠE ALE BUDE ZÁVISET NA TOM, JAK SE BUDE POPULACE OČKOVAT

PŘIPOMÍNÁME: VLÁDA CHCE ZMÍRNIT DOPAD ZDRAŽOVÁNÍ ELEKTŘINY A PLYNU PRO DOMÁCNOSTI A SÁHNOUT DO VÝŠE DPH U ENERGIÍ: JAK BY SE MOHLA DAŇ Z PŘIDANÉ HODNOTY ZMĚNIT

Share