Jaroslav Svěcený hrál na ulici jako bezdomovec: kolik si houslista během krátké doby vydělal a jak vypadal

Houslista Jaroslav Svěcený už dvakrát musel měnit datum koncertu ke svým 60. narozeninám. Oslavy by měly probíhat v Obecním domě 6. listopadu. Před budovou nyní hrál jako bezdomovec na housle. Píše o tom web blesk.cz.

Jaroslav Svěcený / Zdroj: youtube.com

Umělec za 20 minut svou činnosti vyžebral 250 korun v mincích. Peníze mu házeli kolemjdoucí za jeho hru na housle, které si pojistil na šest milionů korun.

Odpovídající vzhled mu udělal maskérka, která se na houslistovi vyřádila. Obecně vystupuje ve fraku, ale nyní se přeměnil na bezdomovce.

Jaroslav Svěcený / Zdroj: youtube.com

Svěcený prozradil, že líčení a odličování trvalo poměrně dlouho. „Navíc to lepidlo strašně smrdělo,“ zdůraznil houslista s tím, že se musel hodně navonět, aby to nebylo cítím během večerního koncertu.

Jaroslav Svěcený / Zdroj: youtube.com

Ke hraní na ulici ho inspiroval další hudebník Joshua Bell, který podobně vystupoval v metru v New Yorku.

PSALI JSME: IVANA GOTTOVÁ PO PREMIÉŘE FILMU KAREL NAPSALA DOJEMNÝ VZKAZ: „CHCI PODĚKOVAT VŠEM TVŮRCŮM, BEZ NICHŽ BY FILM NIKDY NESPATŘIL SVĚTLO SVĚTA“

PŘIPOMÍNÁME: KAREL GOTT DLOUHODOBĚ SKRÝVAL PŘED VEŘEJNOSTI VELKÉ TAJEMSTVÍ: NYNÍ SE ALE PROZRADILO, KDO ZPĚVÁKOVI KROMĚ LÉKAŘŮ POMÁHAL, KDYŽ MĚL ZDRAVOTNÍ POTÍŽE

Share