Hádka mezi premiérem a Piráty ve Sněmovně: vše začalo kvůli dopisu Andreje Babiše, který poslal občanům

Minulý měsíc předseda vlády Andrej Babiš napsal a poslal dopis všem občanům. V tomto dopise se psalo, čeho se jeho vládě za poslední čtyři roky podařilo dosáhnout. Distribuce a reklama stála zhruba 6 milionů Kč a za to zaplatí hnutí ANO. To byla jeho odpověď na otázku předsedy poslaneckého klubu Pirátské strany Jakuba Michálka. Informuje o tom web Blesk.cz.

Andrej Babiš uvedl, že za tento dopis zaplatí hnutí ANO a ten stál zhruba 6 milionů Kč. Podle něj to bude vidět na účtu jejich politické síly, až bude zaplacena faktura za náklady.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér řekl, že vždy měli finance v pořádku a tentokrát to bude stejné. Podle jeho názoru se ho tato otázka jako premiéra netýkala.

Tento dopis byl formulován jménem Andreje Babiše, tedy osobní, ale na některých místech byly napsány takové formulace, že to vypadalo, že je napsán od předsedy vlády.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Napsal například, že by si přál, aby občané vzpomínali na jeho vládu jako na tu, která splnila své předvolební sliby a celou dobu pracovala.

Andrej Babiš přitom už dříve řekl, že nemá čas dělat kampaň. Například upozornil, že on a jeho vláda mají nyní hodně práce.

Jakub Michálek / Zdroj: youtube.com

Premiér zároveň připomněl, že nedávno do Bruselu letěl šéf Pirátů Ivan Bartoš. Mluvil například o letadle na let do Belgie.

„Já se vás ptám, kde si Bartoš objednával letadlo do Bruselu? Aby tam dělal pátou kolonu? Neptám. Co vám je vůbec do toho,“ řekl Andrej Babiš.

Dodal, že hnutí ANO zaplatí všechny své výdaje a bude to vidět na účtu, a tak dotazy Jakuba Michálka označil za takové, které k tomu vůbec nepatří.

Andrej Babiš také uvedl, že ví, že v některých případech občané jeho dopisy neobdrželi, protože byly vyhozeny do kontejnerů. Nechtěl ale jmenovat obce, kde se to stalo, protože nechtěl vyvolat nějaké politické střety.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Přesto by chtěl požádat občany, kteří jeho dopis neobdrželi, aby mu posílali takové fotografie kontejnerů.

PSALI JSME: V PÁTEK ZAČÍNAJÍ PLATIT NOVÁ PROTIEPIDEMICKÁ OPATŘENÍ: CO SE ZMĚNILO A JAK MŮŽETE PROKÁZAT SVOU BEZINFEKČNOST

PŘIPOMÍNÁME: BABIŠ UVEDL, ŽE MUTACE DELTA UŽ ŘÁDÍ V ČESKU: PROZRADIL, JAKÁ SITUACE JE V NEMOCNICÍCH A CO NÁS VRÁTÍ K NORMÁLNÍMU ŽIVOTU

Share