Účinnost vakcín klesá po šesti měsících: Společnosti Pfizer a BioNTech chtějí podávat třetí dávku vakcíny

Vzhledem k tomu, že účinnost vakcíny proti koronaviru klesá po šesti měsících, společnosti Pfizer a BioNTech zkoumají, jestli by třetí dávka vakcíny nezajistila lepší ochranu, a vyvíjejí aktualizovanou verzi vakcíny proti koronavirové variantě delta.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: pravda.com.ua

„Předběžné údaje ukazují, že posilovací dávka podaná 6 měsíců po druhé dávce má stabilní absorpční profil,“ uvádí se v prohlášení firmy BioNTech.

Koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Je třeba poznamenat, že při třetí dávce vakcíny existují vysoké titry neutralizace, včetně beta varianty koronaviru, „které jsou 5 až 10krát vyšší než po dvou dávkách“.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: ikrinform.ua

Společnosti očekávají, že v blízké budoucnosti zveřejní přesnější údaje a v nadcházejících týdnech je předloží FDA, EMA a dalším regulačním orgánům.

Očkování/ ilustrační foto/ Zdroj: dw.com

Rovněž se uvádí, že navzdory vysoké účinnosti třetí dávky vyvíjejí společnosti aktualizovanou verzi vakcíny Pfizer-BioNTech COVID-19 zaměřenou na kompletní adhezní protein delta varianty.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: life.pravda.com.ua

První šarže mRNA pro testování už byla vyrobena v závodě BioNTech v německém Mainzu. Společnosti očekávají, že klinické zkoušky začnou v srpnu.

PSALI JSME: FRANCIE VYZÝVÁ SVĚT K NEPOUŽÍVANÍ RUSKÝCH A ČÍNSKÝCH VAKCÍN: NEJSOU JEŠTĚ REGISTROVANÉ

PŘIPOMÍNÁME: ŠÉF WHO OZNAMUJE VÍTĚZSTVÍ NOVÝCH VARIANT KORONAVIRU NAD OČKOVÁNÍM: NA VINĚ JE VAKCINAČNÍ NACIONALISMUS

Share