Babiš uvedl, že mutace delta už řádí v Česku: prozradil, jaká situace je v nemocnicích a co nás vrátí k normálnímu životu

Předseda vlády Andrej Babiš předpokládá, že se v Česku zvyšuje počet nakažených mutací koronavriu delta. Je ale rád, že lidé nekončí v nemocnicích a doufá že to tak bude pokračovat. Informuje o tom web idnes.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Premiér zdůraznil, že varianta delta je několikrát nakažlivější než původní britská mutace. Babiš proto zdůraznil, že vláda musí chystat strategii přeočkování a přesvědčovat seniory, aby se nechali vakcinovat.

„Určitě nechceme nikoho strašit, lidé se ani nenechají strašit,“ řekl ministerský předseda s tím, že ale očkování je jedinou cestou k normálnímu životu.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš rovněž vysvětlil, že nikdo nikoho nebude k očkování nutit a jedná se o zdraví lidí, kteří o něj musí pečovat sami.

Během interpelací ve Sněmovně se Babiše zeptali také na dopis občanům a proč náklady na něj nejsou na transparentním účtu. Premiér zdůraznil, že ta informace bude, kdy bude zaplacena faktura. Náklady by údajně měly činit kolem 6 milionů korun.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Následně Babiš odpovídal na otázku ohledně nasazení armády v obcích, které zasáhlo tornádo. Předseda vlády řekl, že do konce srpna tam bude pomáhat na tisíc vojáků a je jich tam tolik, kolik o to požádali hasiči a hejtman Jižní Moravy.

PSALI JSME: PIRÁTI VS. ČSSD: JAKUB MICHÁLEK NAVRHUJE DÁT DŮCHODCŮM JEŠTĚ VÍCE PENĚZ, NEŽ NAVRHUJE JANA MALÁČOVÁ

PŘIPOMÍNÁME: NÁVRH NA ZVÝŠENÍ DŮCHODŮ O 300 KORUN NAD RÁMEC ZÁKONNÉ VALORIZACE POSLANCI NEPODPOŘILI: KTERÉ STRANY NÁVRH JANY MALÁČOVÉ PODPOŘILY A KTERÉ SE HLASOVÁNÍ ZDRŽELY

Share