Piráti vs. ČSSD: Jakub Michálek navrhuje dát důchodcům ještě více peněz, než navrhuje Jana Maláčová

Vládní strany chtějí důchodcům zvýšit důchody o 300 korun nad rámec zákonné valorizace. Kromě toho ale opoziční Pirátská strana hovoří také o nutnosti dát důchodcům více peněz. Uvedl to ve Sněmovně Jakub Michálek, šéf pirátských poslanců. Píše o tom web Echo24.cz.

Jakub Michálek ve čtvrtek ráno před poslanci řekl, že Piráti hodlají navrhnout vlastní návrh, a sice vyplatit důchodcům jednorázový příspěvek ve výši 1000 Kč.

Jakub Michálek / Zdroj: youtube.com

„Chtěl jsem podpořit návrh pana předsedy Chvojky, aby se zařadil bod k důchodovému pojištění, valorizace důchodů“ uvedl Jakub Michálek. K tomuto bodu hodlali přidat svůj návrh na jednorázový příspěvek.

Piráti chtějí dát důchodcům ještě více peněz, než navrhuje kabinet. Ministři tak například navrhují zvýšení důchodů o 300 Kč nad rámec zákonné valorizace.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Zatím není jisté, zda iniciativu Pirátské strany podpoří další politické síly v dolní komoře Parlamentu. Ostatní strany to zatím nijak nekomentovaly.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová kritizovala, že ve čtvrtek ve Sněmovně neprojednal návrh na zvýšení důchodů o 300 Kč. Vyjádřila se k tomu na svém Facebooku.

Podle ní je možné tento návrh projednat ještě v pátek, ale pokud se tak nestane, poslanci už tento návrh nestihnou schválit.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Vláda Andreje Babiše již několikrát zvýšila důchody, a to i nad úroveň zákonné valorizace. Kromě toho na konci roku 2020 dostali důchodci také jednorázový příspěvek ve výši 5 tisíc korun.

PSALI JSME: JAKUB KULHÁNEK INFORMOVAL O ZMĚNÁCH PRAVIDEL NÁVRATU DO ČR: „OD PÁTKU NEBUDOU MUSET PLNĚ OČKOVANÍ ČEŠI PODSTUPOVAT ŽÁDNÝ TEST“

PŘIPOMÍNÁME: “ČAS NA DALŠÍ ZMĚNU V ŽIVOTĚ“: DOMINIKA GOTTOVÁ VE FINSKU SE ROZHODLA ZMĚNIT SVŮJ STYL

Share