Jakub Kulhánek informoval o změnách pravidel návratu do ČR: „Od pátku nebudou muset plně očkovaní Češi podstupovat žádný test“

Šéf resortu zahraničí Jakub Kulhánek uvedl, že lidé, kteří se do ČR vrátí a kteří mají dokončené očkování, nebudou se muset nechat testovat a nebudou muset zůstávat v karanténě. Upřesnil také, že nebude záležet na tom, z jakého státu se lidé budou vracet. Tato změna vstoupí v platnost v pátek. Informuje o tom web TN.cz.

„Od pátku nebudou muset plně očkovaní Češi podstupovat žádný test bez ohledu na zemi, ze které přicestují,“ uvedl Jakub Kulhánek. Totéž platí o karanténě.

Jakub Kulhánek / Zdroj: youtube.com

Po návratu do ČR však bude třeba vyplnit příjezdový formulář. Nebude mít žádný význam země, ze které se člověk vrátí.

I kdyby to byla země se špatnou epidemickou situací, stále by se lidé s dokončeným očkováním nemuseli testovat ani zůstávat v karanténě.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dříve museli turisté podstoupit testování dvakrát, při odletu ze země jeden test a při příletu do Česka ještě druhý test. To měli dělat také ti, kteří byli očkováni a ti, kteří již měli koronavirus.

Sousední Slovensko se také rozhodlo otevřít své hranice sousedům, včetně Česka. K tomu by mělo dojít koncem týdne. Slováci se před časem rozhodli uzavřít hranice kvůli šíření delta mutace.

Jakub Kulhánek / Zdroj: youtube.com

Od 9. července však bude na Slovensku povinná karanténa pro všechny návštěvníky, kteří nemají hotové očkování.

Jakub Kulhánek také sdělil, že se podařilo vyjednat odklad a že pro občany ČR bude na Slovensku stačit jedna dávka.

PSALI JSME: „JSEM OTEC NA STO DESET PROCENT“: TROJNÁSOBNÝ TATÍNEK REY KORANTENG PROMLUVIL O DĚTECH A ŽE BY SE NEBRÁNIL ČTVRTÉMU POTOMKOVI

PŘIPOMÍNÁME: “SITUACI ZVLÁDL O POZNÁNÍ LÉPE, NEŽ V PRAZE”: KAM SE PRÝ PŘESTĚHOVAL JOSEF ABRHÁM PO ODCHODU SVÉ MANŽELKY LIBUŠI ŠAFRÁNKOVÉ

Share