Návrh na zvýšení důchodů o 300 korun nad rámec zákonné valorizace poslanci nepodpořili: které strany návrh Jany Maláčové podpořily a které se hlasování zdržely

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová navrhla zvýšení penzí o 300 Kč nad rámec zákonné valorizace a neustále na tom trvá. Poslanci hnutí ANO a ODS tento návrh ve druhém čtení nepodpořili. Zároveň to podpořily ostatní politické síly a nejvíce Piráti. Pirát Mikuláš Ferjenčík vysvětlil pro portál ŽivotvČesku.cz, že pro lidi s nízkým důchodem by to byla dobrá pomoc.

Důchodce / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Jana Maláčová dlouhodobě trvá na tom, že je třeba podporovat důchodce, že je třeba zvyšovat jejich životní úroveň. Jednou z možností pomoci pro ně je zvýšení důchodů.

Vysvětluje to tím, že tito lidé celý život pracovali a vytvořili pro své potomky budoucnost a je třeba být vděčný těmto lidem. Navrhla zvýšení důchodů nad rámec zákonné valorizace o 300 Kč.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Ve druhém čtení však tento návrh nepodpořili poslanci hnutí ANO a poslanci ODS. Ministryně práce a sociálních věcí zveřejnila na svých sociálních sítích statistiky o počtu poslanců, kteří podpořili tento návrh a kolik z nich se zdrželo hlasování.

Upozornila také na to, že ještě v pátek je možnost návrh schválit, ale pokud se tak nestane, pak už se tento návrh nestihne schválit.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Největší podporu tento návrh měl mezi Piráty. Pro něj hlasovalo 18 poslanců z 22 z této strany. Výraznou podporu vyjádřilo také hnutí SPD, a to 15 poslanců z 19 hlasovalo pro.

„Z mého pohledu je to jasný předvolební populismus, na druhou stranu jsem si vědom toho, že pro lidi, kteří mají minimální důchody, je to významná částka, protože nejsou schopni z nízkých důchodů vyžít,“ řekl Mikuláš Ferjenčík pro Život v Česku.

Mikuláš Ferjenčík / Zdroj: youtube.com

Zároveň ale upozornil, že schodek rozpočtu je půl bilionu korun a je to obrovská částka. Zástupci ministerstva práce a sociálních věcí to zatím nijak nekomentovali.

PSALI JSME: FRANCIE VYZÝVÁ SVĚT K UPUŠTĚNÍ OD RUSKÝCH A ČÍNSKÝCH VAKCÍN: NEJSOU JEŠTĚ REGISTROVANÉ

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ ZHUBL 105 KG ZA TŘI ROKY: NEMOHL VEJÍT DO AUTA A TEĎ JE Z NĚJ OPRAVDOVÝ KRASAVEC

Share