V kostele našli psa a vedle něj poznámku: majitel žádal o pomoc

Farníci kostela Nejsvětějšího srdce ve městě Blackpool v Anglii, před zahájením mše, všimli podivného hosta, který seděl u vchodu a pozorně hledal známou tvář v davu lidí, píše LADbible.

Bezdomovec ponechal psa u kostela/ Zdroj: medialeaks.ru

Byl to vyděšený pes. Zvíře upoutalo pozornost některých starostlivých občanů, kteří se rozhodli zjistit jeho osud.

Ukázalo se, že pes byl úmyslně ponechán minulým majitelem a očividně si vybral kostel z nějakého důvodu, protože věděl, že tam domácímu mazlíčku poskytnou pomoc.

Kousek od psa byla poznámka, která uváděla důvody, proč osoba přistoupila k těmto extrémním opatřením. Při čtení zprávy nedobrovolně chápete, že majitel chce pro domácího mazlíčka jen to nejlepší, a to navzdory skutečnosti, že ho opustil.

V dopise bylo uvedeno, že majitel psa zůstal bez domova a peněz, takže nemohl krmit svého chlupatého přítele a nechtěl ho vidět trpět hladem a zimou.

Bezdomovec však věří v laskavost lidí a doufá, že si někoho vezme zvíře s sebou.

„Věřte mi, prosím, nebylo to pro mě tak snadné. Můj pes je pro mě celý svět a já nevím, co jiného mohu dělat. Právě pro něj nemám domov ani peníze. Život se mi velmi zhoršil, nedokážu si představit, jak se mnou žije v hladu a chladu.

Bezdomovec ponechal psa u kostela/ Zdroj: medialeaks.ru

Je to klidný, přátelský a láskyplný pes. Brzy mu bude sedm let. Jeho přední nohy nejsou zdravé, léčil jsem je asi měsíc, ale stále ho to trápí. Moje srdce je zlomené a nemohu najít slova, jak popsat, jak moc mi bude chybět.

Doufám, že najde nový domov, který si zaslouží. Miluji tě a je mi to moc líto.“

Církev soucitila s jednáním muže a rozhodla se psovi pomoci. Dostal přezdívku Cracker a poté farnici zavolali veterináře pro specialisty, aby zkontrolovali jeho stav. Ukázalo se, že pes je zcela zdravý a byl převezen do útulku, kde bude čekat na své nové majitele. Zaměstnanec chovatelské stanice Will Lamping novinářům řekl, že celý příběh se ukázal být „srdcervoucí“ a „smutný“.

Bezdomovec ponechal psa u kostela/ Zdroj: medialeaks.ru

„Pokud někdo odpoví, byl bych rád, kdyby věděl, že s Crackerem nebudou žádné problémy. A pokud máte problémy s financemi nebo bydlením, pak existují lidé, kteří jsou připraveni pomoci. Jen prosím o pomoc. Nejsme tu proto, abychom vás soudili, ale prostě chceme to nejlepší pro vás a vaše zvířata“ uvedl Will.

PSALI JSME: ČHMÚ VARUJE OBYVATELE ČESKA PŘED SILNÝMI BOUŘKAMI: METEOROLOGOVÉ PROMLUVILI, JAK SILNÝ VÍTR BUDE FOUKAT NA ÚZEMÍ

PŘIPOMÍNÁME: MAMINKA VŽDY POMŮŽE: FENKA ZACHRÁNILA ŠTĚNĚ A POŽÁDALA LIDI O POMOC

Share